Joriy yil 6-mart kuni AQSHning Toshkentdagi elchixonasi Mintaqaviy ingliz tili bo‘limi rahbari Kevin Makkoy hamda uning yordamchisi, elchixonaning mas’ul xodimi Umida Boltayevalar respublikamizdagi oliy ta’lim muassasalariga tashrifi doirasida Urganch davlat universitetida bo‘ldilar. Mehmonlar universitet rahbariyati tomonidan iliq qarshi olindi.
Shundan soʻng, mehmonlar Kevin Makkoy, Umida Boltayeva hamda rektor Baxrom Abdullayev boshchiligidagi UrDU maʼmuriyati, “The Access Microscholarship program” loyihasi bo‘yicha universitet koordinatori F.Masharipovalar ishtirokida uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Rasmiy muzokaralarda rektor B.Abdullayev bugungi kun AQSH elchixonasi bilan faol hamkorlik aloqalari mavjudligini qayd etib, ushbu aloqalarni yanada kengaytirishdan universitet jamoasi manfaatdor ekanligini bildirdi. Hozirga qadar Amerika oliy taʼlim muassasalari bilan oʼquv va ilmiy sohada amalga oshirilayotgan ishlar bilan tanishtirdi. Jumladan, 2014-yildan beri oʼtkazilib kelinayotgan AQShning matematik olimlari ishtirokidagi xalqaro matematika boʼyicha konferensiyalar, yozgi xalqaro maktablar,  AQSh olimlarning universitetimizga kelib, maʻruza darslarini olib borayotganliklarini alohida mamnuniyat bilan taʼkidladi.
Oʼz oʼrnida Kevin Makkoy ushbu doʼstona munosabatlar uchun minnatdorchilik izhor etib, istiqboldagi hamkorlik va tashabbuslarni qoʼllab-quvvatlashini bildirdi.
Maʼlumot oʻrnida, AQSh davlat departamentining Ingliz tili bo‘yicha mintaqaviy vakili Kevin Makkoy AQSh elchixonasi tomonidan amalga oshirilayotgan ingliz tilini o‘qitish va qo‘llab-quvvatlashga qaratilgan loyiha va dasturlarni amalga oshirish jarayoni monitoringini olib borish va tahlil qilish maqsadida universitetimizda boʻlib turibdi.

Representatives of the US Embassy in Tashkent visited Urganch State University
On March 6 of this year, Kevin McCaughoy, the head of the Regional English Department of the US Embassy in Tashkent, and his assistant, Umida Boltayeva, the responsible employee of the embassy, visited Urganch State University as part of their visit to higher education institutions in our republic. The guests were warmly welcomed by the university management.
After that, a meeting was held with the participation of guests Kevin McCaughoy, Umida Boltayeva and UrSU administration led by rector Bakhrom Abdullayev, university coordinator of the "Access Microscholarship program" project F.Masharipova.
During the official talks, Rector B. Abdullayev noted that today there are active cooperative relations with the US Embassy and expressed that the university team is interested in further expanding these relations. So far, he has introduced American higher education institutions to the work being carried out in the educational and scientific sphere. In particular, he noted with great pleasure the international mathematics conferences with the participation of US mathematicians, international summer schools, US scientists coming to our university and conducting lectures.
In his place, Kevin McCaughoy expressed gratitude for this friendly relationship and expressed his support for future cooperation and initiatives.
For your information, Kevin McCaughoy, the regional English representative of the US State Department, is visiting our university to monitor and analyze the implementation process of projects and programs aimed at teaching and supporting the English language implemented by the US Embassy.