Umumxalq bayrami hisoblangan Navro‘z - milliy o‘zligimizning ajralmas qismidir. Ushbu kun azal-azaldan insonlar qalbiga shodu-xurramlik olib kelishi bilan birga, yaratuvchanlik zavqi va shijoatini uyg‘otib, barchani yangi-yangi zafarlarga chorlab kelgan.
Navro‘z yasharish va yangilanish bayrami hisoblanadi. Ushbu qutlug‘ kunda doshqozonlarda sumalak, dasturxonga milliy taomlar tortiladi.
Bugun Urganch davlat universitetida ham "Aziz vatandoshlar, har kuningiz Navro'z bo'lsin!" shiori ostida  ushbu bayram dasturi katta shodiyona va xursandchiliklar bilan keng nishonlanmoqda.

Nowruz, considered a national holiday, is an integral part of our national identity. Since time immemorial, this day has brought joy to people's hearts, awakened the joy and enthusiasm of creativity, and invited everyone to new victories.
Nowruz is a holiday of life and renewal. On this auspicious day, sumalak is served in pots and national dishes are served on the table.
At Urganch State University this holiday program under the motto "Dear compatriots, may every day be Navruz!" is widely celebrated with great joy and happiness.