Oʻzbekiston Respublikasining Isroildagi Favqulodda va muxtor elchisi bilan onlayn uchrashuv boʻlib oʻtdi
Joriy yil 24-mart kuni Oʻzbekiston Respublikasining Isroildagi Favqulodda va muxtor elchisi Feruza Maxmudova bilan onlayn uchrashuv boʻlib oʻtdi. Unda Urganch davlat universiteti Ilmiy ishlar va innovatsiyalar boʻyicha prorektori Z.Ibragimov boshchiligida universitetning magistrantlari, doktorantlari va yosh olimlari ishtirok etdilar.
Mazkur uchrashuv “Isroilning TOP-100 talikka kirgan oliy taʼlim muassasalari  va ilmiy markazlari bilan hamkorlik qilish imkoniyatlari” mavzusida boʻlib, unda Isroil davlati bilan O‘zbekiston Respublikasi o‘rtasidagi ilm-fan va innovatsiya sohasidagi hamkorlikni yanada mustahkamlash masalalari haqida atroflicha fikr yuritildi.
Uchrashuvda qatnashuvchilar Isroil davlatining OTMlari haqida koʻplab maʼlumotlarga ega boʻldilar. Oʻzlarini qiziqtirgan barcha savollariga javoblar oldilar.
urdu.uz, Oʻzbekiston Respublikasining Isroildagi Favqulodda va muxtor elchisi bilan onlayn uchrashuv boʻlib oʻtdi

An online meeting was held with the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Republic of Uzbekistan to Israel
On March 24 of this year, an online meeting was held with Feruza Makhmudova, Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Republic of Uzbekistan to Israel. Under the leadership of Urganch State University Vice-Rector for Research and Innovation Z. Ibragimov, the university's master's students, doctoral students and young scientists took part in it.
This meeting was on the topic of "Possibilities of cooperation with Israel's TOP-100 higher education institutions and research centers", and the issues of further strengthening of cooperation in the field of science and innovation between the State of Israel and the Republic of Uzbekistan were discussed.
The participants of the meeting got a lot of information about the HEIs of the State of Israel. They got answers to all their questions.