Darslar boshlanishi oldidan talabalar ruhiyati koʻtarildi
Bugun Urganch davlat universiteti asosiy binosi fayesida amaliyotchi psixologi Mohinur Avezova tomonidan talaba-yoshlar orasida suitsid va uning salbiy oqibatlarini oldini olishga qaratilgan "Hayot go'zal, yashash uchun ming bir sabab" mavzusi doirasida psixologik aksiya o'tkazildi.
Inson ruhiyati uchun, albatta, moyivatsiyaning ahamiyati katta. Shu sababdan talaba-yoshlar uchun erta tongdan, dars jarayonlarining boshlanishi avvalida "Motivatsiya hududi", "Orzular daraxti", "Kaftdagi tilaklar" metodikalari o'tkazildi.
Psixologik aksiyadan ko'zlangan asosiy maqsad talaba-yoshlarrning maqsadga erishish, o'z ustida ishlashni va o'ziga hayotga bo'lgan ishonchini oshirishdan iborat.

Перед началом занятий моральный дух учащихся повышается
Сегодня в фойе главного корпуса Ургенчского государственного университета практикующий психолог Мохинур Авезова провела психологическую акцию, направленную на профилактику суицида и его негативных последствий среди студентов на тему «Жизнь прекрасна, тысяча и одна причина жить».
Безусловно, значение образования для психики человека велико. По этой причине методы «Мотивация худуди», «Орзулар дарахти», «Кафтдаги тилаклар» проводились для учащихся рано утром, до начала занятий.
Основная цель психологической акции – помочь учащейся молодежи в достижении поставленных целей, работе над собой, повышении уверенности в себе в жизни.