“Biz korrupsiyaga qarshimiz!” shiori ostida targ‘ibot tadbiri oʻtkazildi
Bugun UrDU Kimyoviy texnologiyalar fakultetida “Adolat” partiyasining Xorazm viloyat Kengashi bilan hamkorlikda “Biz korrupsiyaga qarshimiz!” shiori ostida targ‘ibot tadbiri tashkil etildi. Unda talabalar, o‘qituvchilar, partiya faollari, deputatlari hamda hamkor tashkilot vakillari ishtirok etishdi.
Tadbirda UrDU Korrupsiyaga qarshi kurashish “Komplayens-nazorat” tizimini boshqarish bo‘lim boshligʻi X.Shixova, partiyaning viloyat Kengashi matbuot kotibi Z.Abdullayeva  va boshqa ishtirokchilar so‘zga chiqib, mavzu doirasida maʼruza qildilar.
Uchrashuvda yangilanayotgan Bosh qonunimizning mazmun va mohiyati, ahamiyati haqida alohida toʻxtanildi. Ta’kidlanganidek, yangilanayotgan Konstitutsiya xalqimizning xohish – irodasiga aylanib bormoqda. Loyiha yuzasidan o‘tkazilgan umumxalq muhokamasida 220 mingdan ziyod takliflar kelib tushgani fuqarolarimizning   yangi tahrirdagi Asosiy qonunimizga bo‘lgan  juda katta qiziqish va e’tibor bilan  yondoshganliklarini ifoda etadi. Tadbirda talabalar konstitutsion bilim va ko‘nikmalar bilan boyitildi.

A promotional event was held under the slogan "We are against corruption!"
Today, at the Faculty of Chemical Technologies of UrSU, in cooperation with the Khorezm Regional Council of the "Adolat" party, a promotional event was organized under the slogan "We are against corruption!". Students, teachers, party activists, deputies and representatives of partner organizations took part in it.
At the event, the head of the Department of Anti-Corruption "Compliance Control" of UrSU, Kh.Shikhova, the press secretary of the regional council of the party, Z.Abdullayeva, and other participants spoke and gave a speech on the topic.
The content, essence, and importance of our updated MainLaw were discussed at the meeting. As noted, the updated Constitution is becoming the will of our people. The fact that more than 220,000 suggestions were received during the public discussion on the project shows the great interest and attention of our citizens to our new version of the Main Law. At the event, students were enriched with constitutional knowledge and skills.