Ramazon-saxovat va koʻmak oyi
Bugun, 19-aprel kuni Urganch davlat universiteti  Xotin-qizlar maslahat kengashi tomonidan “Temir daftar”ga kirgan, ijtimoiy himoyaga muhtoj universitet talaba-qizlari va ishchi-xodimlari bilan uchrashuv tashkil etildi.
Unda senator F.Sa’dullayeva, prorektorlar S.Xodjaniyozov va Z.Ibragimov, Marketing va talabalar amaliyoti bo’limi boshlig’i Q.Yo’ldashov hamda Xotin-qizlar maslahat kengashi raisi Sh.Nurullayevalar ishtirok etdilar.
Uchrashuvda respublikamizda olib borilayotgan islohotlar, xotin-qizlarga davlatimiz tomonidan ko’rsatilayotgan g’amxo’rliklar va imtiyozlar, yangilanayotgan Konstitutsiya loyihadagi oʻzgartirish va qoʻshimchalar  haqida soʻz yuritildi.
Muloqot yakunida kirib kelayotgan Ramazon hayiti munosabati bilan ezgu niyat va istaklar bildirildi, ishchi-xodimlar va talaba-qizlarning bir guruhiga bayram tuhfalari taqdim etildi.

Рамадан – месяц щедрости и помощи
Сегодня, 19 апреля, Женский консультативный совет Ургенчского государственного университета организовал встречу со студентами и сотрудницами университета, включенными в «Темир дафтар» и нуждающимися в социальной защите.
Сенатор Ф. Садуллаева, проректоры С. Ходжаниезов и З. Ибрагимов, начальник отдела маркетинга и студенческой практики К. Юлдашов и председатель Женского консультативного совета Ш. Нуруллаева приняла в нем участие.
На встрече говорили о проводимых в нашей республике реформах, заботе и льготах, предоставляемых женщинам государством, изменениях и дополнениях в обновленный проект Конституции.
В конце диалога были высказаны добрые намерения и пожелания в связи с наступающим праздником Рамадан, группе работников и студентов были вручены праздничные подарки.