Ramazon hayiti munosabati bilan Urganch davlat universiteti rektorining bayram tabrigi
Sizlarni mehr-oqibat, ezgulik va saxovat ayyomi – muborak Ramazon hayiti bilan chin qalbimdan tabriklayman. Ma’naviy hayotimizning ajralmas qismi sanalgan bu qutlug‘ bayram munosabati bilan siz azizlarga samimiy tilaklarimni yetkazishdan bag'oyatda mamnunman.
Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining “Muborak Ramazon oyini munosib tarzda oʻtkazish toʻgʻrisida”gi Qarori asosida yurtimizda Ramazon oyi davomida maʼnaviy poklik, sabr-qanoat kabi fazilatlarni eʼzozlash, bugungi tinch va farovon hayotimizni qadrlash, odamlarni bir-biriga yaxshilik qilish, yosh avlodni Vatanimizga muhabbat, azaliy anʼana va qadriyatlarimizga hurmat ruhida tarbiyalash borasida koʻplab amaliy ishlar bajarildi.
Qadrli jamoam, shu fursatdan foydalanib, ta’lim-tarbiyaning kuch-qudratiga va ruhiy-madaniy kamolotiga yangicha yondashish jarayoni sezilayotgan ayni kunlarda xalqimizning ma’naviy kamoloti va ilmiy salohiyati yo‘lidagi faoliyatingizga bardavomlik tilayman!
Mamlakatimiz osoyishtaligi va taraqqiyoti, xalqimiz farovonligi yoʻlidagi barcha xayrli ishlarimizga Yaratganning oʻzi madadkor boʻlsin!
Xonadonlarimizda tinchlik, ahillik, fayz-u baraka bardavom bo‘lsin. Olayotgan bilimlarimiz va izlanishlarimiz ilmiy va insoniy jasorat, so‘nmas e’tiqodlarimizni yuksalishiga xizmat qilsin!

Поздравление ректора Ургенчского государственного университета по случаю Рамадана
Я от всего сердца поздравляю вас с благословенным праздником Рамадан, днем доброты, благожелательности и великодушия. По случаю этого знаменательного праздника, который является неотъемлемой частью нашей духовной жизни, мне очень приятно передать вам, дорогие, свои искренние пожелания.
Основываясь на Решении Президента Республики Узбекистан "О достойном праздновании священного месяца Рамадан", в течение месяца Рамадан в нашей стране существует древняя традиция чтить такие добродетели, как духовная чистота и терпение, ценить нашу мирную и благополучную жизнь сегодня, уважать делайте добро друг другу, прививайте молодому поколению любовь к нашей Родине, и была проделана большая практическая работа по воспитанию в духе уважения к нашим ценностям.
Моя дорогая команда, я хотел бы воспользоваться этой возможностью, чтобы пожелать вам продолжения работы над духовным развитием и научным потенциалом нашего народа в эти дни, когда ощущается процесс нового подхода к силе образования и духовному и культурному совершенству!
Пусть Творец поможет нам во всех наших добрых делах во имя мира и развития нашей страны и благополучия нашего народа!
Пусть мир, гармония, благодать и благословения сохраняются в наших домах. Пусть приобретенные нами знания и исследования послужат укреплению нашего научного и человеческого мужества и непоколебимой веры!