Ramazon hayiti munosabati bilan Urganch davlat universiteti rektorining bayram tabrigi
Sizlarni mehr-oqibat, ezgulik va saxovat ayyomi – muborak Ramazon hayiti bilan chin qalbimdan tabriklayman. Ma’naviy hayotimizning ajralmas qismi sanalgan bu qutlug‘ bayram munosabati bilan siz azizlarga samimiy tilaklarimni yetkazishdan bag'oyatda mamnunman.
Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining “Muborak Ramazon oyini munosib tarzda oʻtkazish toʻgʻrisida”gi Qarori asosida yurtimizda Ramazon oyi davomida maʼnaviy poklik, sabr-qanoat kabi fazilatlarni eʼzozlash, bugungi tinch va farovon hayotimizni qadrlash, odamlarni bir-biriga yaxshilik qilish, yosh avlodni Vatanimizga muhabbat, azaliy anʼana va qadriyatlarimizga hurmat ruhida tarbiyalash borasida koʻplab amaliy ishlar bajarildi.
Qadrli jamoam, shu fursatdan foydalanib, ta’lim-tarbiyaning kuch-qudratiga va ruhiy-madaniy kamolotiga yangicha yondashish jarayoni sezilayotgan ayni kunlarda xalqimizning ma’naviy kamoloti va ilmiy salohiyati yo‘lidagi faoliyatingizga bardavomlik tilayman!
Mamlakatimiz osoyishtaligi va taraqqiyoti, xalqimiz farovonligi yoʻlidagi barcha xayrli ishlarimizga Yaratganning oʻzi madadkor boʻlsin!
Xonadonlarimizda tinchlik, ahillik, fayz-u baraka bardavom bo‘lsin. Olayotgan bilimlarimiz va izlanishlarimiz ilmiy va insoniy jasorat, so‘nmas e’tiqodlarimizni yuksalishiga xizmat qilsin!

Congratulatory message of the Rector of Urganch State University on the occasion of Ramadan
I congratulate you from the bottom of my heart on the blessed Eid of Ramadan, the day of kindness, goodness and generosity. On the occasion of this auspicious holiday, which is an integral part of our spiritual life, I am very pleased to convey my sincere wishes to you dear ones.
Based on the Decision of the President of the Republic of Uzbekistan "On celebrating the holy month of Ramadan in a dignified manner", during the month of Ramadan in our country, it is an ancient tradition to honor virtues such as spiritual purity and patience, to appreciate our peaceful and prosperous life today, to do good to one another, to inculcate in the young generation love for our Motherland, and a lot of practical work has been done on education in the spirit of respect for our values.
My dear team, I would like to take this opportunity to wish you continued work on the spiritual development and scientific potential of our people in these days when the process of a new approach to the power of education and spiritual and cultural perfection is felt!
May the Creator help us in all our good deeds for the peace and development of our country and the well-being of our people!
May peace, harmony, grace and blessings continue in our homes. May our acquired knowledge and research serve to increase our scientific and human courage and unquenchable beliefs!