Hurmatli jurnalistlar hamda ommaviy axborot vositalari xodimlari!
27-iyun — Matbuot va ommaviy axborot vositalari xodimlari kuni munosabati bilan barcha jurnalist, bloger va ommaviy axborot vositalari xodimlarini Urganch davlat universitetining koʻp ming sonli jamoasi nomidan muborakbod etaman.
Siz matbuot va ommaviy axborot vositalari xodimlari sifatida jamoatchilik fikrini shakllantirish, axborot tarqatish va so‘z erkinligini ta’minlashda ajralmas rol o‘ynayapsiz.
Xalqimizni tezkor va ishonchli axborot bilan ta’minlash borasida olib borayotgan ishlaringiz eʼtirof va ehtiromga loyiq.
Ushbu bayramda sizga mustahkam sog'liq, ijodiy parvozlar va yangi professional yutuqlar tilayman. Muvaffaqiyat hamisha yoʻldoshingiz boʻlsin.

Dear journalists and media workers!
On behalf of the thousands of members of the Urganch State University, I congratulate all journalists, bloggers and media workers on the occasion of the Day of the Press and Media Workers on June 27.
As members of the press and mass media, you play an integral role in shaping public opinion, disseminating information and ensuring freedom of speech.
Your work in providing our people with fast and reliable information deserves recognition and respect.
On this holiday, I wish you good health, success in your work and new professional achievements. May success always be your companion.