Hurmatli jurnalistlar hamda ommaviy axborot vositalari xodimlari!
27-iyun — Matbuot va ommaviy axborot vositalari xodimlari kuni munosabati bilan barcha jurnalist, bloger va ommaviy axborot vositalari xodimlarini Urganch davlat universitetining koʻp ming sonli jamoasi nomidan muborakbod etaman.
Siz matbuot va ommaviy axborot vositalari xodimlari sifatida jamoatchilik fikrini shakllantirish, axborot tarqatish va so‘z erkinligini ta’minlashda ajralmas rol o‘ynayapsiz.
Xalqimizni tezkor va ishonchli axborot bilan ta’minlash borasida olib borayotgan ishlaringiz eʼtirof va ehtiromga loyiq.
Ushbu bayramda sizga mustahkam sog'liq, ijodiy parvozlar va yangi professional yutuqlar tilayman. Muvaffaqiyat hamisha yoʻldoshingiz boʻlsin.

Уважаемые журналисты и работники СМИ!
От имени тысяч сотрудников Ургенчского государственного университета поздравляю всех журналистов, блогеров и работников СМИ с Днем печати и работников СМИ 27 июня.
Как представители прессы и средств массовой информации, вы играете неотъемлемую роль в формировании общественного мнения, распространении информации и обеспечении свободы слова.
Ваша работа по предоставлению нашим людям быстрой и достоверной информации заслуживает признания и уважения.
В этот праздник желаю вам крепкого здоровья, успехов в работе и новых профессиональных достижений. Пусть успех всегда будет вашим спутником.