Rektor yoshlar muammosiga befarq emas
Davlatimiz rahbari tomonidan ilgari surilgan mazkur g‘oya bugungi kunda yoshlarning hayotda o‘z o‘rnini topishi uchun sharoitlar yaratish, ularni har tomonlama qo‘llab-quvvatlashga imkon yaratmoqda.
Urganch davlat universiteti rektori Baxrom Abdullayev Birinchi prorektor Sanjar Davletov va bir guruh masʼullar bilan universitetga biriktirilgan Shovot tumani “Yangi yo‘l” MFY da istiqomat qiluvchi, qizil toifaga kiruvchi Lazizbek Zafarov hamda Farangiz Hamdamovalarning xonadonlarida boʻldi.
Lazizbekning surunkali kasalliklari bor, Farangiz esa nogiron. Rektor yoshlar va ularning yaqinlari bilan dildan suhbatlashdi, sogʻligi, ijtimoiy ahvolini oʻrgandi, qiziqishlari haqida soʻradi. Ular IT sohasiga qiziqadi, shu sababli uyda bo‘sh vaqtlarida kompyuter bilan shug‘ullanib, kelajakda IT mutaxassisi bo‘lishi uchun qulay sharoit yaratib berishga vaʼda berildi.

The rector is not indifferent to the problem of youth
This idea, put forward by the head of our state, today makes it possible to create conditions for young people to find their place in life, to support them in every way.
Rector of Urganch State University Bakhrom Abdullayev, First Vice-Rector Sanjar Davletov and a group of officials visited the apartments of Lazizbek Zafarov and Farangiz Hamdamova, residents of the "Yangi Yol" neighborhood of Shavot District, belonging to the red category.
Lazizbek has chronic diseases, and Farangiz is disabled. The rector had a heart-to-heart conversation with young people and their relatives, studied their health, social status, and asked about their interests. They are interested in the field of IT, so it was promised to create a comfortable environment for them to become IT specialists in the future by working with computers in their free time at home.