Vaʼda qilingan kompyuterlar yoshlarga topshirildi
Maʼlumki, Urganch davlat universiteti rektori Baxrom Abdullayev Birinchi prorektor Sanjar Davletov va bir guruh masʼullar hamrohligida Shovot tumanida yashovchi, qizil toifaga kiriuvchi yoshlarning xonadonlarida boʻlib, ularning yashash sharoiti va ijtimoiy holatini oʻrganib, qiziqishlaridan kelib chiqqan holda bandligini taʼminlashga munosib hissa qoʻshmoqda.
2023-yil 19-iyul kuni rektor B.Abdullayev va masʻullar yana bir bor tumanning “Yangi yo‘l” MFY da istiqomat qiluvchi Farangiz Hamdamova, Yashnarbek Rajabov hamda  Feruzbek Xusainovlarning xonadonlarida boʻlishdi.
Oʻtgan galgi tashrif mobaynida yoshlar tomonidan kompyuter savodxonligini oshirish istagi bildirilganligi hamda ularni IT sohasiga qiziqishlari balandligini inobatga olinib, uyda bo‘sh vaqtida kompyuter bilan shug‘ullanib, kelajakda IT mutaxassisi bo‘lishi uchun vaʼda qilingan kompyuterlar jamlanmasi topshirildi.

Обещанные компьютеры подарили молодежи
Известно, что ректор Ургенчского государственного университета Бахром Абдуллаев в сопровождении первого проректора Санджара Давлетова и группы должностных лиц посетили квартиры молодых людей, относящихся к красной категории, проживающих в Шавотском районе, изучили их жилищные условия и социальное положение, внесли достойный вклад в обеспечение их занятости исходя из своих интересов.
19 июля 2023 года ректор Б.Абдуллаев и должностные лица в очередной раз посетили квартиры Фарангиз Хамдамовой, Яшнарбека Раджабова и Ферузбека Хусаинова, проживающих в микрорайоне «Янги ёл» района.
Во время последнего визита, учитывая желание молодых людей повысить свою компьютерную грамотность и их интерес к IT-сфере, им был передан комплект компьютеров, чтобы в свободное время они могли заниматься компьютерной работой дома и в будущем стать IT-специалистами.