Urganch davlat universitetida 2023/2024-o‘quv yili uchun alohida iqtidor talab qiluvchi ta’lim yo‘nalishlariga kasbiy (ijodiy) imtihonlarning birinchi kuni oʻz ishini boshladi.  Abituriyentlar erta tongdan imtihonga shay holatda universitetga tashrif buyurdilar. Ularni UrDU qabul komissiyasi aʼzolari hamda universitet rahbariyati kutib olib, sinovlar haqida batafsil maʼlumot berdilar.
Bugun:
Rangtasvir: dastgohli (kunduzgi)
Sport faoliyati: badminton  (kunduzgi)
Sport faoliyati: futbol (kunduzgi)
Sport faoliyati: ogʻir atletika (kunduzgi)
Sport faoliyati: stol tennis (kunduzgi) kabi yo‘nalishlarida jami 128 nafar talabgor kasbiy (ijodiy) imtihonlarda ishtirok etmoqda.
Imtihonlarni adolatli va shaffof  oʻtkazishni ta‘minlash maqsadida onlayn kuzatuv yoʻlga qoʻyildi: https://cam.urdu.uz/index.html

The first day of the professional (creative) exams for educational fields requiring special talent for the 2023/2024 academic year at Urganch State University began. Applicants visited the university early in the morning, ready for the exam. They were welcomed by the members of the UrSU Admission Commission and the university management, who gave detailed information about the tests.
Today:
Painting: Easel (daytime)
Sports activities: badminton (afternoon)
Sports activities: football (afternoon)
Sports activities: weightlifting (afternoon)
Sports activities: table tennis (daytime)
A total of 128 applicants are taking part in professional (creative) exams.
In order to ensure fair and transparent conduct of exams, online monitoring has been launched: https://cam.urdu.uz/index.html