Urganch davlat universitetida 2023/2024-o‘quv yili uchun alohida iqtidor talab qiluvchi ta’lim yo‘nalishlariga kasbiy (ijodiy) imtihonlarning birinchi kuni oʻz ishini boshladi.  Abituriyentlar erta tongdan imtihonga shay holatda universitetga tashrif buyurdilar. Ularni UrDU qabul komissiyasi aʼzolari hamda universitet rahbariyati kutib olib, sinovlar haqida batafsil maʼlumot berdilar.
Bugun:
Rangtasvir: dastgohli (kunduzgi)
Sport faoliyati: badminton  (kunduzgi)
Sport faoliyati: futbol (kunduzgi)
Sport faoliyati: ogʻir atletika (kunduzgi)
Sport faoliyati: stol tennis (kunduzgi) kabi yo‘nalishlarida jami 128 nafar talabgor kasbiy (ijodiy) imtihonlarda ishtirok etmoqda.
Imtihonlarni adolatli va shaffof  oʻtkazishni ta‘minlash maqsadida onlayn kuzatuv yoʻlga qoʻyildi: https://cam.urdu.uz/index.html

Прием_2023: В Ургенчском государственном университете начались профессиональные (творческие) экзамены
В Ургенчском государственном университете начался первый день профессиональных (творческих) экзаменов по образовательным областям, требующим особой одаренности, на 2023/2024 учебный год. Абитуриенты пришли в университет рано утром, готовые к экзаменам. Их встречали члены приемной комиссии УрГУ и руководство университета, которые подробно рассказали об испытаниях.
Сегодня:
Живопись: Мольберт (днем)
Спортивные мероприятия: бадминтон (вторая половина дня)
Спортивные мероприятия: футбол (вторая половина дня)
Спортивные мероприятия: тяжелая атлетика (вторая половина дня)
Спортивная деятельность: настольный теннис (дневное время)
В профессиональных (творческих) экзаменах принимают участие 128 абитуриентов.
Для обеспечения честного и прозрачного проведения экзаменов запущен онлайн-мониторинг: https://cam.urdu.uz/index.html.