Prezident hamda nomli davlat stipendiyalari tanlovining universitet bosqichi o'tkazildi
Joriy yil 25-28 iyul kunlari Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligining 2023-yil 17-iyuldagi 309-sonli buyrug‘iga asosan, 2023-2024-o‘quv yili uchun Urganch davlat universiteti magistratura mutaxassisligida tahsil olayotgan talabalar uchun Prezident stipendiyasi hamda bakalavriat ta’lim yo‘nalishlarida  oʻqiyotgan yoshlar uchun Prezident hamda nomli Davlat stipendiyalari tanlovining universitet  bosqichi o'tkazildi. Unda 30 nafar talabgor ishtirok etdi.
Nomzodlar O'zbekiston tarixi, Informatika va axborot texnologiyalari, Chet tili fanlaridan maxsus sinovdan o'tishdi. Komissiya a'zolari tomonidan nomzodlar o'qishdagi va ilmiy (ijodiy) faoliyatidagi muvaffaqiyalari, mazkur fanlardan bilim darajasi, faolligini inobatga olgan holda baholab borildi.

Состоялся университетский тур конкурса президентских и государственных стипендий
С 25 по 28 июля текущего года в соответствии с приказом Министерства высшего образования, науки и инноваций РФ № 309 от 17 июля 2023 г. была проведена стипендия Президента РФ для студентов, обучающихся в магистратуре Ургенчского государственного университета на 2023-2024 учебный год и университетский этап конкурса на получение стипендий Президента РФ и государства для молодежи, обучающейся в бакалавриате. В нем приняли участие 30 претендентов.
Кандидаты сдавали специальный тест по истории Узбекистана, информатике и информационным технологиям, иностранному языку. Члены комиссии оценивали кандидатов с учетом их достижений в учебе и научной (творческой) деятельности, уровня знаний по этим предметам, активности.