Prezident hamda nomli davlat stipendiyalari tanlovining universitet bosqichi o'tkazildi
Joriy yil 25-28 iyul kunlari Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligining 2023-yil 17-iyuldagi 309-sonli buyrug‘iga asosan, 2023-2024-o‘quv yili uchun Urganch davlat universiteti magistratura mutaxassisligida tahsil olayotgan talabalar uchun Prezident stipendiyasi hamda bakalavriat ta’lim yo‘nalishlarida  oʻqiyotgan yoshlar uchun Prezident hamda nomli Davlat stipendiyalari tanlovining universitet  bosqichi o'tkazildi. Unda 30 nafar talabgor ishtirok etdi.
Nomzodlar O'zbekiston tarixi, Informatika va axborot texnologiyalari, Chet tili fanlaridan maxsus sinovdan o'tishdi. Komissiya a'zolari tomonidan nomzodlar o'qishdagi va ilmiy (ijodiy) faoliyatidagi muvaffaqiyalari, mazkur fanlardan bilim darajasi, faolligini inobatga olgan holda baholab borildi.

The university round of the presidential and state scholarships competition was held
On July 25-28 of this year, according to the order of the Ministry of Higher Education, Science and Innovation No. 309 of July 17, 2023, Presidential scholarship for students studying in the Master's specialty of Urganch State University for the academic year 2023-2024 and the university stage of the Presidential and State scholarship competition was held for young people studying in undergraduate education. 30 applicants took part in it.
Candidates passed a special test on the history of Uzbekistan, computer science and information technology, foreign language. The members of the commission evaluated the candidates taking into account their achievements in studies and scientific (creative) activities, the level of knowledge in these subjects, and their activity.