Bugun, 30-iyul kuni Urganch davlat universitetida ijodiy imtihonlarning navbatdagi kuni bo‘lib o‘tmoqda
Jarayonlar bevosita vazirlikning mas'ullari va universitet rektori B.Abdullayevning kuzatuvi ostida o'tkazilmoqda.
Bugun abituriyentlar Cholg‘u ijrochiligi: xalq cholg‘ulari (rubob prima, qashqar va afg‘on rubobi) (kunduzgi), Sport faoliyati: erkin kurash (kunduzgi), Sport faoliyati: futbol (kunduzgi) hamda Sport faoliyati: qo‘l to'pi (kunduzgi) ta’lim yo‘nalishlari bo‘yicha sinovlarda ishtirok etmoqda.  Ushbu yo‘nalishlarga jami 284 nafar abituriyent hujjat topshirgan bo‘lib, bugun reja-grafikka muvofiq 111 nafar abituriyent sinovlarda ishtirok etishi kutilmoqda. Abituriyentlar  normativlarni belgilangan tartibda bajarmoqdalar.
Ochiqlik va shaffoflikni ta’minlash, abituriyent va ularning ota-onalariga qo‘shimcha qulaylik yaratish maqsadida jarayonlar universitetning camera.urdu.uz platformasi orqali jonli efirga uzatilmoqda.
urdu.uz, Bugun, 30-iyul kuni Urganch davlat universitetida ijodiy imtihonlarning navbatdagi kuni bo‘lib o‘tmoqda

Сегодня, 30 июля, в Ургенчском государственном университете проходит очередной день творческих экзаменов
Процедуры проходят непосредственно под руководством сотрудников министерства и ректора университета Б.Абдуллаева.
Сегодня абитуриенты участвуют в испытаниях по образовательным направлениям "Музыкальное исполнительство: народные инструменты (рубоб-прима, кашгарский и афганский рубоб)" (очное), "Спортивная деятельность: вольная борьба" (очное), "Спортивная деятельность: футбол" (очное) и "Спортивная деятельность: гандбол" (очное). На эти направления подали заявления 284 абитуриента, и, согласно расписанию, сегодня в испытаниях примут участие 111 абитуриентов. Абитуриенты выполняют предписания в установленном порядке.
В целях обеспечения открытости и прозрачности, создания дополнительных удобств для абитуриентов и их родителей ведется прямая трансляция процессов через университетскую платформу camera.urdu.uz.
В целях предотвращения различных коррупционных ситуаций во время экзаменов за процессами следит начальник отдела противодействия коррупции "Комплаенс-контроль" УрГУ Х. Шихова.