Fraktal fazolar va dinamik sistemalar boʻyicha chuqurlashtirilgan taʼlim institutining oʻquv mashgʻulotlari boʻlib oʻtmoqda
Ayni paytda Urganch davlat universitetida Fraktal fazolar va dinamik sistemalar boʻyicha chuqurlashtirilgan taʼlim institutining oʻquv mashgʻulotlari boʻlib oʻtmoqda.
Ilk maʼruzani Kaliforniya universiteti professori Mario Bonk “Branched coverings and Thurston maps (Tarmoqli qoplamalar va Thurston xaritalari)” mavzusidagi nazariyalar bilan boshlab berdi.
Ilmiy ish qilishga yoʻnaltirilgan, chuqurlashtirilgan ushbu maʼruzalarda AQSHning turli universitetlaridan 20 nafar, Xitoydan 11 nafar, Oʻzbekistondan 10 nafar PHD va magistr talabalar, shuningdek, Urganch davlat universiteti Fizika-matematika fakulteti professor-oʻqituvchilari va talabalari ishtirok etmoqda.

Institute of Advanced Education on Fractal Spaces and Dynamical Systems is conducting training sessions
At the moment, training sessions of the Institute of Advanced Education on Fractal Spaces and Dynamic Systems are taking place at Urganch State University.
Mario Bonk, professor of the University of California, opened the first lecture with theories on "Branched coverings and Thurston maps".
20 PhD and master students from different universities of the USA, 11 from China, 10 from Uzbekistan, as well as professors and students of the Faculty of Physics and Mathematics of Urganch State University are participating in these in-depth lectures.