Fizika-matematika fakultetida akademiklarning mahorat darslari boʻlib oʻtdi
Matematika hamisha fanlarning otasi, fanlarning podshosi kabi taʼriflar bilan ulugʻlanib kelingan. Aslida ham mazkur fansiz hech bir sohani mukammal egallab boʻlmaydi.
Bugun Oʻzbekiston Respublikasi Fanlar akademiyasi V.I.Romanovskiy nomidagi Matematika instituti direktori, matematik olim, akademik Sh.Ayupov hamda Fanlar akademiyasi akademigi, atoqli matematik olim A.Saʼdullayevlar fakultet professor-oʻqituvchilari bilan uchrashib, matematikaning eng soʻnggi yutuqlari, fandagi oʻzgarishlar hamda sohada yechimini kutayotgan masalalar yuzasidan suhbat olib bordilar. Uchrashuvda UrDU rektori B.Abdullayev ham ishtirok etib, universitetda sohani yanada rivojlantirish borasida olimlar bilan fikr almashdi.
Zotan, biz buyuk allomalarning avlodlarimiz. Ularga munosib izdoshlar, zamonaviy olimlarni yaratish esa ham farz, ham qarzdir.

Master classes of academics were held at the Faculty of Physics and Mathematics
Mathematics has always been praised as the father of sciences, the king of sciences. In fact, no field can be mastered without this science.
Today, the director of the V. I. Romanovsky Institute of Mathematics of the Academy of Sciences of the Republic of Uzbekistan mathematician, academician Sh. Ayupov, and academician of the Academy of Sciences, distinguished mathematician A. Sadullayev met and had a conversation with the professors and teachers of the faculty and discussed the latest achievements of mathematics, changes in science, and issues awaiting solutions in the field. Rector of UrSU B.Abdullayev also participated in the meeting and exchanged ideas with scientists on further development of the field at the university.
After all, we are descendants of great scientists. Creating worthy followers and modern scientists is both a duty and a debt.