Bugungi kunda yoshlarning hayotda o‘z o‘rnini topishi uchun sharoitlar yaratish, ularni har tomonlama qo‘llab-quvvatlash eng dolzarb masalaga aylanmoqda. Ushbu xayrli ishlar Urganch davlat universitetida ham izchil davom etmoqda.
Bugun, 20-sentabr kuni rektor B.Abdullayev, Respublika ishchi guruh vakili, Talaba va o‘quvchilarning ijtimoiy faolligini oshirish markazi direktor o'rinbosari F.Farhodov va bir guruh masʼullar Shovot tumanida yashovchi yoshlarning xonadonlarida boʻldilar.
Jumladan, tumanning “Yangi yoʻl” mahallasida yashovchi nogironligi boʻlgan yoshlardan Y.Rajabov,  F.Husainov va Z.Roʻzmetovalarning holidan xabar oldilar. Yoshlar va ularning oila aʼzolari bilan suhbat qurib, ularni qiynayotgan muammolari haqida so'radilar. Ijtimoiy ahvolini oʻrganib, Y.Rajabov va F.Husainovga  oziq-ovqat mahsulotlari, Z.Roʻzmetovaga esa tikuv mashinasi taqdim etildi.

Today, creating conditions for young people to find their place in life and supporting them in every way is becoming the most urgent issue. These good works continue consistently at Urganch State University.
Today, September 20, Rector B. Abdullayev, representative of the Republican Working Group, Deputy Director of the Center for Increasing Social Activity of Students and Pupils F. Farkhodov and a group of officials visited the homes of young people living in Shavat district.
In particular, they received information about Y.Rajabov, F.Husainov and Z.Rozmetova, young people with disabilities living in "Yangi yoʻl" neighborhood of the district. They interviewed young people and their family members and asked them about their problems. After studying their social situation, food products were presented to Y.Rajabov and F.Husainov, and a sewing machine was presented to Z.Rozmetova.