Joriy yilning 26-sentabr kuni Urganch davlat universitetida maktab va universitet hamkorligini rivojlantirish, ular o‘rtasidagi integratsiyani yanada mustahkamlash maqsadida Xonqa tumani 31-son umumta’lim maktabining bitiruvchi sinf o‘quvchilari uchun «Ochiq eshiklar kuni» o‘tkazildi.
Uchrashuvda universitetning tarixi, ilmiy salohiyati, ta’lim yo‘nalishlari, talabalar hayoti, o‘quv jarayoni, o‘quv labaratoriyalar hamda axborot resurs markazi haqida batafsil ma’lumotlarlar berildi. Bu esa ularning kelgusida munosib kasb tanlashlari turtki boʻldi, deya olamiz. Universitetda yaratilgan imkoniyatlar maktab o'quvchilarida katta taassurot qoldirdi.

On September 26 of this year, Urganch State University held an "Open Day" for students of the graduating class of general education school No. 31 of Khanka district in order to develop school-university cooperation and further strengthen their integration.
At the meeting, detailed information was given about the university's history, scientific potential, educational directions, student life, educational process, educational laboratories, and the information resource center. We can say that this motivated them to choose a suitable profession in the future. The opportunities created at the university made a great impression on schoolchildren.