Joriy yilning 26-sentabr kuni Urganch davlat universitetida maktab va universitet hamkorligini rivojlantirish, ular o‘rtasidagi integratsiyani yanada mustahkamlash maqsadida Xonqa tumani 31-son umumta’lim maktabining bitiruvchi sinf o‘quvchilari uchun «Ochiq eshiklar kuni» o‘tkazildi.
Uchrashuvda universitetning tarixi, ilmiy salohiyati, ta’lim yo‘nalishlari, talabalar hayoti, o‘quv jarayoni, o‘quv labaratoriyalar hamda axborot resurs markazi haqida batafsil ma’lumotlarlar berildi. Bu esa ularning kelgusida munosib kasb tanlashlari turtki boʻldi, deya olamiz. Universitetda yaratilgan imkoniyatlar maktab o'quvchilarida katta taassurot qoldirdi.

Для школьников был проведен "День открытых дверей"
26 сентября этого года Ургенчский государственный университет провел "День открытых дверей" для учащихся выпускного класса общеобразовательной школы № 31 Ханкайского района с целью развития сотрудничества школы и университета и дальнейшего укрепления их интеграции.
На встрече была представлена подробная информация об истории университета, его научном потенциале, образовательных направлениях, студенческой жизни, учебном процессе, учебных лабораториях, информационно-ресурсном центре. Можно сказать, что это мотивировало их на выбор подходящей профессии в будущем. Возможности, созданные в университете, произвели на школьников большое впечатление.