O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti tashabbusi bilan ilgari surilgan Xalq ta’limi va Oliy ta’lim integratsiyasini amalga oshirish maqsadida Yangibozor tumanida 31-maktabda mahorat darsi o‘tkazdi
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti tashabbusi bilan ilgari surilgan Xalq ta’limi va Oliy ta’lim integratsiyasini amalga oshirish maqsadida Yangibozor tumanida 31-maktabda, Oliy va o'rta maxsus, kasb-hunar ta'limini rivojlantirish derektori Z. hakimov,  UrDU “Axborot texnologiyalari ” kafedrasi mudiri  X. Madatov, Tuman xalq ta'limi bo'limi mudiri Sh. Jumamuratovlarlar tomonidan  mahorat darsi o‘tkazdi. Unda maktab derektori  T.O'razbayeva maktab  o‘qituvchilariqatnashdi. O‘tkazilgan mahorat darslari o‘quvchilar hamda maktab o‘qituvchilari jamoasida yaxshi taassurot qoldirdi. Shu kabi darslarni muntazam ravishda tashkil qilib borish Oliy ta’lim va Xalq ta’limi hamkorligida muhim ahamiyatga egadir. Shuningdek, maktabda 5 ta muxim tashabbus bo'yicha amalga oshirilayotgan ishlar ko'rgazmasi o'tkazildi.

Conducts master-class on the initiative of the President of the Republic of Uzbekistan on integration of public education and higher education in school N31 in Yangibazar district
In order to integrate public education and higher education on the initiative of the President of the Republic of Uzbekistan, Z. Hakimov, Director of Higher and Secondary Special Education, Vocational Education, UrSU Technology ”, H. Madatov, Head of the district education department Sh. Master class by Jumamuratovs. School director T.Orazbayeva participated in the event. The workshops were a good impression on the students and the teachers' community. Regularly organizing such courses is important in partnership with Higher Education and Public Education. The school also hosted an exhibition of activities on 5 key initiatives.