O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti tashabbusi bilan ilgari surilgan Xalq ta’limi va Oliy ta’lim integratsiyasini amalga oshirish maqsadida Yangibozor tumanida 31-maktabda mahorat darsi o‘tkazdi
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti tashabbusi bilan ilgari surilgan Xalq ta’limi va Oliy ta’lim integratsiyasini amalga oshirish maqsadida Yangibozor tumanida 31-maktabda, Oliy va o'rta maxsus, kasb-hunar ta'limini rivojlantirish derektori Z. hakimov,  UrDU “Axborot texnologiyalari ” kafedrasi mudiri  X. Madatov, Tuman xalq ta'limi bo'limi mudiri Sh. Jumamuratovlarlar tomonidan  mahorat darsi o‘tkazdi. Unda maktab derektori  T.O'razbayeva maktab  o‘qituvchilariqatnashdi. O‘tkazilgan mahorat darslari o‘quvchilar hamda maktab o‘qituvchilari jamoasida yaxshi taassurot qoldirdi. Shu kabi darslarni muntazam ravishda tashkil qilib borish Oliy ta’lim va Xalq ta’limi hamkorligida muhim ahamiyatga egadir. Shuningdek, maktabda 5 ta muxim tashabbus bo'yicha amalga oshirilayotgan ishlar ko'rgazmasi o'tkazildi.

Проводит мастер-класс по инициативе Президента Республики Узбекистан по интеграции народного образования и высшего образования в школе № 31 Янгибазарского района.
В целях интеграции государственного образования и высшего образования по инициативе Президента Республики Узбекистан З. Хакимова, Директора высшего и среднего специального образования, профессионального образования УрГУ Технологии », Мадатов Х., начальник районного отдела образования им. Мастер-класс от Джумамуратовых. Директор школы Т.Оразбаева приняла участие в мероприятии. Семинары произвели хорошее впечатление на студентов и преподавателей. Регулярная организация таких курсов важна в партнерстве с высшим образованием и государственным образованием. В школе также прошла выставка мероприятий по 5 ключевым инициативам.