Puate universiteti delegatsiyasi bilan universitet rektorining uchrashuvi boʻlib oʻtdi
Xabar berganimizdek, shu kunlarda Fransiyaning hamkor Puate universiteti delegatsiyasi ikki universitet o’rtasidagi hamkorlik aloqalarini yanada kengaytirish, fakultetlarda professor-o’qituvchilar va talabalar bilan uchrashib, ma’ruza va seminarlarda ishtirok etish maqsadida Urganch davlat universitetida boʻlib turishibdi.
Bugun, 27-sentabr kuni delegatsiya aʼzolari bilan UrDU rektori B.Abdullayevning uchrashuvi boʻlib oʻtdi. Mehmonlar bilan muloqotda rektor B.Abdullayev Puate universiteti bilan olib borilayotgan hamkorlik aloqalari haqida gapirib, buni taʼlimning turli yoʻnalishlarida yanada kengaytirishdan Urganch davlat universiteti manfaatdor ekanligini bildirdi.
Oʻz navbatida, delegatsiya aʼzolari ushbu aloqalarini har ikkala oliygoh uchun ham yanada istiqbolli loyihalar asosida rivojlantirishdan umidvor ekanligini bildirishdi.
“Hozirda 3 nafar talabangiz bizda Erasmus+ loyihasi doirasida tahsil olmoqda. Ular juda harakatchan, oʻz ustida ishlaydi va odobli. Buni uchun sizga katta rahmat. Bundan keyin ham shu kabi talaba almashinuv dasturlarni amalga oshirish istagidamiz”, – deya eʼtirof etdi Puate universitetining Tillar va adabiyot fakultetining Markaziy Osiyo mamlakatlari bilan talabalar almashinuvi dasturlari rahbari, Qozog’istondagi Erasmus dasturlari koordinatori Licia Bagini.
Uchrashuvda tomonlar kelgusida oʻquv va ilmiy faoliyatdagi aloqalarni yanada rivojlantirish boʻyicha oʻz takliflarini bildirib, kelishuvlarga erishdilar.

A meeting of the Rector of the University of Poitiers was held
As we have reported, these days the delegation of the French partner University of Poitiers is staying at Urganch State University in order to further expand the cooperation between the two universities, to meet with professors and teachers and students of the faculties, and to participate in lectures and seminars.
Today, on September 27, a meeting was held with UrSU Rector B. Abdullayev and the members of the delegation. Speaking with the guests, Rector B. Abdullayev spoke about the ongoing cooperation with Poitiers University and stated that Urganch State University is interested in further expanding it in various areas of education.
In turn, the members of the delegation expressed their hope to develop these relations on the basis of more promising projects for both universities.
Licia Bagini, head of student exchange programs with Central Asian countries of the Faculty of Languages and Literature of the University of Poitou, and coordinator of Erasmus programs in Kazakhstan said: "Currently, 3 of your students are studying with us as part of the Erasmus+ project. They are very active, self-motivated and polite. Thank you very much for this. We want to implement similar student exchange programs in the future".
At the meeting, the parties made their proposals for further development of educational and scientific relations and reached agreements.