Bugun Janubiy Koreyaning Soon Shung Hyang universiteti delegatsiyasi aʼzolari, jumladan, Global taʻlim va almashinuv boshqarmasi boshligʻi Dr.Byung Wook Yoo, "Koreyashunoslik va koreys tili" ta’limi loyihasining Samarqanddagi rahbari Mr.Inyoung Yoo, Xalqaro aloqalar boʻyicha mutaxassis Ms. Suejung Lee  bilan Urganch davlat universiteti rahbariyatining uchrashuvi boʻlib oʻtdi.
Uchrashuvda UrDU Oʻquv ishlari boʻyicha prorektori S.Xodjaniyozov, Xalqaro hamkorlik bo‘yicha prorektor G‘.O‘razboyev, Ilmiy ishlar va innovatsiyalar bo'yicha  prorektor Z.Ibragimov, Xorijiy filologiya fakulteti dekani Z.Jumaniyozov, loyiha rahbari, “Ingliz tili va adabiyoti” kafedrasi mudiri J.Ermetovalar ishtirok etdi.
Dastlab tomonlar har ikkala universitetning bugungi kundagi faoliyati haqida oʻzaro maʼlumot almashib, yaqindan tanishib oldilar.
UrDU tomon Koreyaning qator oliy taʻlim muassasalari bilan mavjud aloqalari haqida toʻxtalib, Soon Shung Hyang universiteti bilan ham istiqbolli kelishuvlarga erishish istagini bildirishdi.
Taʼkidlash joizki, Urganch davlat universitetida Koreys tilining chet tili sifatida o‘qitilishi 2006-yildan boshlangan. Yildan yilga talabalarning Koreys tili va madaniyatiga bo‘lgan qiziqish oshib bormoqda. Shu sababli 2023-2024 oʻquv yilida Filologiya va tillarni o‘qitish (Koreys tili)” ta’lim yo‘nalishini ochildi. Hozirda 25 nafar talaba mazkur yoʻnalishda taʼlim olmoqda.
Uchrashuvda UrDU tomon ana shu yoʼnalishni kengaytirish istagida ekanligini bildirib, Soon Shung Hyang universitetidan Koreys tili va madaniyati boʻyicha dars beradigan oʻqituvchilarni ishlashga taklif qildi. Shuningdek, bakalavr va magistr talabalar almashinuvlarini qilish, professor-oʻqituvchilarni qisqa muddatli stajirovkaga yuborish, birgalikda qoʻshma taʼlim dasturlarini tashkil qilish, ilmiy tadqiqot va oʻquv ishlari boʼyicha ham oʻzaro manfaatli takliflar bildirildi.
Oʻz navbatida Soon Shung Hyang universiteti vakillari ushbu hamkorlik aloqalarini mustahkamlash yuzasidan bildirilgan takliflarni iliq qarshi oldi va taʼlimning har qanday yoʻnalishlarida hamkorlik qilishga tayyor ekanliklarini bildirdilar.

Meeting of Urganch State University management with members of South Korea's Soonchunhyang University delegation
Today, a meeting of the management of Urganch State University was held with members of the delegation of South Korea's Soonchunhyang University, including the head of the Global Education and Exchange Department, Dr. Byung Wook Yoo, the head of the "Korean Studies and Korean Language" education project in Samarkand, Mr. Inyoung Yoo, International Relations Specialist Ms.Suejung Lee.
At the meeting, S. Khodjaniyozov, vice-rector for academic affairs of UrSU, G. Orazboyev, vice-rector for international cooperation, Z. Ibragimov, vice-rector for research and innovations, Z. Jumaniyozov, dean of the faculty of foreign philology, project leader, head of the "English language and literature" department, J. Ermetovalar participated.
Initially, the parties exchanged information about the current activities of both universities and got to know each other.
Representatives of UrSU spoke about existing relations with a number of Korean higher education institutions and expressed their desire to reach promising agreements with Soonchunhyang University.
It should be noted that the teaching of Korean as a foreign language at Urganch State University began in 2006. Year by year, students' interest in Korean language and culture is increasing. Therefore, in the academic year 2023-2024, the educational direction "Philology and language teaching (Korean language)" was opened. Currently, 25 students are studying in this direction.
At the meeting, UrSU expressed its desire to expand this direction and invited teachers from Soonchunhyang University who teach Korean language and culture to work. Also, mutually beneficial proposals were made regarding the exchange of bachelor and master students, sending professors and teachers on short-term internships, organizing joint educational programs, scientific research and educational work.
In turn, the representatives of Soonchunhyang University warmly welcomed the proposals for strengthening these cooperation relations and expressed their readiness to cooperate in any areas of education.