Bugun, 2-noyabr kuni UrDU birinchi prorektori D.Ibadullayev, rektor maslahatchisi R.Sharipov hamda Korrupsiyaga qarshi kurashish “Komplayens nazorat” tizimini boshqarish bo‘limi boshlig‘i H.Shihovalar ishtirokida Ijtimoiy-iqtisodiy fanlar fakultetining Menejment va iqtisodiyot yo'nalishining 1-kurs, Tarix yo'nalishining 3-kurs talabalari bilan "Korrupsiya – taraqqiyot kushandasi" mavzusida davra suhbati o'tkazildi.
Uchrashuvda O‘zbekiston Respublikasining “Korrupsiyaga qarshi kurashish to‘g‘risida”gi qonuni, qabul qilingan me’yoriy-huquqiy hujjatlar haqida soʻz yuritdilar.  Oliy ta’lim sohasini “Korrupsiyasiz soha”ga aylantirish borasida qator tizimli ishlar amalga oshirilayotganligi haqida gapirildi. Universitet oʻqituvchilari va talabalari korrupsiyaga qarshi murosasiz munosabatda boʻlishlari lozimligi ta’kidlandi. Mavzu yuzasidan talabalarning fikr-mulohazalari tinglandi.

Коррупция является препятствием для развития
Сегодня, 2 ноября, в присутствии первого проректора УрГУ Д. Ибадуллаева, советника ректора Р. Шарипова и начальника отдела противодействия коррупции "Комплаенс-контроль" Х. Шихова состоялся круглый стол со студентами 1-го курса факультета Социальных и экономических наук, кафедры менеджмента и экономики и студентами 3-го курса Исторического факультета на тему "Коррупция - связь с развитием".
На встрече говорилось о Законе Республики Узбекистан "О противодействии коррупции", принятых нормативно-правовых документах. Было отмечено, что в настоящее время ведется планомерная работа по превращению сектора высшего образования в "сектор, свободный от коррупции". Было подчеркнуто, что у преподавателей и студентов университета должно быть нетерпимое отношение к коррупции. Были заслушаны мнения студентов по данной теме.