Bugun Qoraqalpoqiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasi raisi o‘rinbosari B.Otemuratov, Qoraqalpoq davlat universiteti rektori A.Reyimov hamda Urganch davlat universiteti rektori B.Abdullayevlar IT Park Xorazm filialini borib ko‘rishdi.
15 milliard so‘mdan ziyod mablag‘ evaziga barpo etilgan ushbu markaz yiliga 4 ming 500 nafar yoshni axborot texnologiyalari yo‘nalishida o‘qitish va IT xizmatlar ko‘rsatish quvvatiga ega. Bu yoshlarning zamonaviy mutaxassisliklarni egallab, o‘z yo‘lini topishida muhim omil bo‘lmoqda. Ushbu majmuada yuzlab yigit-qiz ish bilan taʼminlangan.
Mehmonlarga IT parkda amalga oshirilayotgan ishlar, istiqboldagi rejalar haqida maʼlumot berildi.
Shu yerning o‘zida axborot texnologiyalari sohasida faoliyat olib borayotgan yoshlar bilan muloqot qilindi. Ular o‘zlarining faoliyatlari haqida so‘zlab berishdi.

Rectors visited IT Park Khorezm branch
Today, Deputy Chairman of the Cabinet of Ministers of the Republic of Karakalpakstan B.Otemuratov, Rector of Karakalpak State University A.Reyimov and Rector of Urganch State University B.Abdullayev visited IT Park Khorazm branch.
This center, built at the cost of more than 15 billion soums, has the capacity to train 4,500 young people in the field of information technology and provide IT services. This is an important factor in young people acquiring modern specialties and finding their way. Hundreds of young men and women are employed in this complex.
The guests were informed about the work being carried out in the IT park and future plans.
There was a dialogue with young people working in the field of information technologies. They told about their activities.