Ishchi guruh Urganch davlat universitetida bo'ldi
Oʼzbekiston Respublikasi narkotik moddalar ustidan nazorat qilish boʼyicha davlat komissiyasi ishchi guruhi Xorazm viloyatiga tashrifi doirasida Urganch davlat universitetida ham oʼrganish ishlarini olib bordi.
Xususan, talaba-yoshlarni darsdan boʼsh vaqtlarini mazmunli tashkil etishga qaratilgan ishlarni kuzatdilar. Universitet birinchi prorektori D.Ibadullayev tomonidan oliygohning talabalar turar joylarida talabalar uchun yaratilgan sharoitlar, shuningdek, sport bilan muntazam shugʼillanishlari uchun mavjud imkoniyatlar ishchi guruh aʼzolariga tanishtirildi.
Aytish joizki, TTJ da yashovchi talabalar universitetning mavjud imkoniyatlaridan unumli foydalangan holda, turli toʼgaraklar va sport mashgʼulotlari bilan doimiy ravishda banddirlar.

The working group of the State Commission on Narcotics Control of the Republic of Uzbekistan also conducted studies at Urgench State University as part of its visit to Khorezm region.
In particular, they observed activities aimed at meaningfully organizing students' free time from classes. The first vice-rector of the university, D. Ibadullayev, introduced to the members of the working group the conditions created for students in the student residences of the university, as well as the opportunities for regular sports.
It should be said that students living in student accomodation are constantly busy with various clubs and sports activities, making good use of the available opportunities of the university.