Ishchi guruh Urganch davlat universitetida bo'ldi
Oʼzbekiston Respublikasi narkotik moddalar ustidan nazorat qilish boʼyicha davlat komissiyasi ishchi guruhi Xorazm viloyatiga tashrifi doirasida Urganch davlat universitetida ham oʼrganish ishlarini olib bordi.
Xususan, talaba-yoshlarni darsdan boʼsh vaqtlarini mazmunli tashkil etishga qaratilgan ishlarni kuzatdilar. Universitet birinchi prorektori D.Ibadullayev tomonidan oliygohning talabalar turar joylarida talabalar uchun yaratilgan sharoitlar, shuningdek, sport bilan muntazam shugʼillanishlari uchun mavjud imkoniyatlar ishchi guruh aʼzolariga tanishtirildi.
Aytish joizki, TTJ da yashovchi talabalar universitetning mavjud imkoniyatlaridan unumli foydalangan holda, turli toʼgaraklar va sport mashgʼulotlari bilan doimiy ravishda banddirlar.

Рабочая группа посетила Ургенчский государственный университет
Рабочая группа Государственной комиссии по контролю над наркотиками Республики Узбекистан также провела исследования в Ургенчском государственном университете в рамках визита в Хорезмскую область.
В частности, наблюдались мероприятия, направленные на осмысленную организацию свободного от занятий времени студентов. Первый проректор университета Д.Ибадуллаев ознакомил членов рабочей группы с условиями, созданными для студентов в студенческих общежитиях университета, а также с возможностями регулярных занятий спортом.
Следует сказать, что студенты, проживающие в общежитиях, постоянно заняты различными кружками и спортивными занятиями, используя имеющиеся возможности университета.