“XXI ASR TILSHUNOSLIGINING DOLZARB MASALALARI VA XORIJIY TILLARNI O‘QITISHDA INNOVATSION PEDAGOGIK YONDASHUVLAR” MAVZUSIDA XALQARO ILMIY-AMALIY ANJUMAN OʻZ ISHINI BOSHLADI
Joriy yilning 16-17 noyabr kunlariga moʻljallangan ushbu konferensiyaning bugun ochilish marosimi va yalpi majlisi oʻtkazildi. Unda universitet rahbariyati, Xorijiy filologiya fakulteti professor-o‘qituvchilari, tadqiqotchilar, talaba-yoshlar hamda  yurtimiz va xorijiy  hamkor universitetlardan olimlar ishtirok etishdi.
“Ingliz tili va adabiyoti” kafedrasi mudiri J.Ermetova moderatorligida  oʻtkazilgan anjumanni UrDU Ilmiy ishlar va innovatsiyalar bo‘yicha prorektori Z.Ibragimov ochib berib, konferensiya ishiga muvaffaqiyat tiladi.
Anjumanda  til  nazariyasi,  o‘qitishning  dolzarb  muammolari,  tarjimashunoslik, ta’lim-tarbiya  nazariyalari,  tillar  o‘qitish  metodikasi  sohalarida  ilmiy  izlanish  olib borayotgan mutaxassislarga foydali boʻlgan mavzularda maʼruzalar tinglandi.

THE INTERNATIONAL SCIENTIFIC AND PRACTICAL CONFERENCE ON "CRITICAL ISSUES OF 21ST CENTURY LINGUISTICS AND INNOVATIVE PEDAGOGICAL APPROACHES IN TEACHING FOREIGN LANGUAGES" STARTED ITS WORK
The opening ceremony and plenary session of this conference scheduled for November 16-17 this year was held today. It was attended by the management of the university, professors and teachers of the Faculty of Foreign Philology, researchers, students and scientists from our country and foreign partner universities.
The conference moderated by J.Ermetova, head of the "English language and literature" department, was opened by Z.Ibragimov, vice-rector for scientific affairs and innovations of UrSU, and wished success to the conference.
Lectures were held at the conference on topics useful to experts conducting scientific research in the fields of language theory, current problems of teaching, translation studies, theories of education, and methods of language teaching.