“XXI ASR TILSHUNOSLIGINING DOLZARB MASALALARI VA XORIJIY TILLARNI O‘QITISHDA INNOVATSION PEDAGOGIK YONDASHUVLAR” MAVZUSIDA XALQARO ILMIY-AMALIY ANJUMAN OʻZ ISHINI BOSHLADI
Joriy yilning 16-17 noyabr kunlariga moʻljallangan ushbu konferensiyaning bugun ochilish marosimi va yalpi majlisi oʻtkazildi. Unda universitet rahbariyati, Xorijiy filologiya fakulteti professor-o‘qituvchilari, tadqiqotchilar, talaba-yoshlar hamda  yurtimiz va xorijiy  hamkor universitetlardan olimlar ishtirok etishdi.
“Ingliz tili va adabiyoti” kafedrasi mudiri J.Ermetova moderatorligida  oʻtkazilgan anjumanni UrDU Ilmiy ishlar va innovatsiyalar bo‘yicha prorektori Z.Ibragimov ochib berib, konferensiya ishiga muvaffaqiyat tiladi.
Anjumanda  til  nazariyasi,  o‘qitishning  dolzarb  muammolari,  tarjimashunoslik, ta’lim-tarbiya  nazariyalari,  tillar  o‘qitish  metodikasi  sohalarida  ilmiy  izlanish  olib borayotgan mutaxassislarga foydali boʻlgan mavzularda maʼruzalar tinglandi.

НАЧАЛА СВОЮ РАБОТУ МЕЖДУНАРОДНАЯ НАУЧНО-ПРАКТИЧЕСКАЯ КОНФЕРЕНЦИЯ «АКТИВНЫЕ ВОПРОСЫ ЛИНГВИСТИКИ XXI ВЕКА И ИННОВАЦИОННЫЕ ПЕДАГОГИЧЕСКИЕ ПОДХОДЫ В ОБУЧЕНИИ ИНОСТРАННЫХ ЯЗЫКОВ»
Сегодня состоялись церемония открытия и пленарное заседание этой конференции, запланированные на 16-17 ноября текущего года. В нем приняли участие руководство университета, профессора и преподаватели факультета зарубежной филологии, научные сотрудники, студенты и ученые из нашей страны и зарубежных вузов-партнеров.
Конференцию модерировала заведующая кафедрой «Английский язык и литература» Ж.Эрметова, открыл проректор по научной работе и инновациям УрГУ З.Ибрагимов и пожелал конференции успехов.
На конференции читались лекции по темам, полезным для специалистов, ведущих научные исследования в области теории языка, актуальных проблем преподавания, переводоведения, теории образования и методики преподавания языка.