Jismoniy madaniyat fakulteti "Fakultetlararo jismoniy madaniyat va sport" kafedrasi mudiri B.Yadgarov va katta o‘qituvchisi J.Adamboev, X.Matniyazovlar Xonqa tumani 44-50 son maktablarida mahorat darsi o‘tkazdilar
Jismoniy madaniyat fakulteti "Fakultetlararo jismoniy madaniyat va sport" kafedrasi mudiri B.Yadgarov va katta o‘qituvchisi J.Adamboev, X.Matniyazovlar 2019-yil 26-noyabr kuni Xonqa tumani 44-50 son maktablarida “Basketbol o‘yinida xujumkor  texnik  maxoratini oshirish va O‘rta masofaga yugurush texnikasini o‘rgatishda zamanoviy ta’lim vositalarini qo‘llash” mavzusida mahorat darsi o‘tkazdilar. Unda maktab direktorlari o‘quv ishlari bo‘yicha direktor o‘rinbosari va fan o‘qituvchilari ishtirok etdilar. Mahorat darsi qiziqarli bo‘lib o‘tdi.

Head of the Department of Physical Culture and Sports of the Faculty of Physical Culture B.Yadgarov and Senior Lecturer J.Adamboev and H.Matniyazov held a master class in the school 44-50 in Khanka district.
On November 26, 2019 in the school № 44-50 of Khanka district "Improvement of attacking technical skills in the basketball game" and the use of time-based training tools for middle-distance running techniques ”. It was attended by school principals and deputy head of academic affairs. The master class was very interesting.