Jismoniy madaniyat fakulteti "Fakultetlararo jismoniy madaniyat va sport" kafedrasi mudiri B.Yadgarov va katta o‘qituvchisi J.Adamboev, X.Matniyazovlar Xonqa tumani 44-50 son maktablarida mahorat darsi o‘tkazdilar
Jismoniy madaniyat fakulteti "Fakultetlararo jismoniy madaniyat va sport" kafedrasi mudiri B.Yadgarov va katta o‘qituvchisi J.Adamboev, X.Matniyazovlar 2019-yil 26-noyabr kuni Xonqa tumani 44-50 son maktablarida “Basketbol o‘yinida xujumkor  texnik  maxoratini oshirish va O‘rta masofaga yugurush texnikasini o‘rgatishda zamanoviy ta’lim vositalarini qo‘llash” mavzusida mahorat darsi o‘tkazdilar. Unda maktab direktorlari o‘quv ishlari bo‘yicha direktor o‘rinbosari va fan o‘qituvchilari ishtirok etdilar. Mahorat darsi qiziqarli bo‘lib o‘tdi.

Заведующий кафедрой физической культуры и спорта факультета физической культуры Б.Ядгаров и старший преподаватель Ю.Адамбоев и Г.Матниязов провели мастер-класс в школе № 44-50 в Ханковском районе.
26 ноября 2019 года в школе № 44-50 Ханкинского района «Совершенствование атакующих технических навыков в баскетбольном матче» и использование основанных на времени учебных средств для бега на средние дистанции ». В нем приняли участие директора школ и замглавы по учебной работе. Мастер класс был очень интересным.