"MDH xalqlari adabiyoti"da o`zbek adiblari ijodini o`rganish
Joriy yilning 4-dekabr kuni UrDU O'zbek filologiyasi fakulteti Rus tili va adabiyoti kafedrasi o'qituvchisi Sh.Katayeva rus tili ta'lim yo'nalishi 201-guruh talabalariga "MDH xalqlari adabiyoti" fanidan ochiq amaliy mashg'uloti o'tkazdi. Mashg'ulot "Саид Ахмад. Драматургия узбекской литературы" mavzusida bo'lib o'tdi. Mashg'ulot jarayonida turli tarqatma materiallardan, taqdimotlardan, videolavhalardan samarali foydalanilib, dars bellashuv usulida tashkil qilindi. Talabalar tomonidan "Kelinlar qo'zg'oloni" asari namoyish etildi. Darsda faol qatnashgan talabalarga sertifikatlar berildi.
Darsda kuzatuvchi sifatida Rus tili va adabiyoti kafedrasi katta o'qituvchisi S.Ruzmetov ishtirok etdi va dars samarali tashkil qilingani to'g'risida o'z fikr-mulohazalarini bildirdi.

Studying the works of Uzbek writers in "Literature of the Peoples of the CIS"
On December 4 of this year, the teacher of the Department of Russian Language and Literature of the Faculty of Uzbek Philology of UrSU, Sh.Katayeva, conducted an open practical session on the subject "Literature of the Peoples of the CIS" for the students of the Russian language education group 201. The training was held on the topic "Said Akhmad. Dramaturgy of Uzbek literature". Various handouts, presentations, videos were effectively used during the training, and the lesson was organized in a competitive manner. The students performed the play "Brides Rebellion". Certificates were awarded to students who actively participated in the lesson.
S. Ruzmetov, a senior teacher of the Department of Russian Language and Literature, participated in the lesson as an observer and expressed his opinion about the effective organization of the lesson.