"Klassik tillar (lotin tili)" da ochiq amaliy mashg'ulot
Joriy yilning 4-dekabr kuni UrDU O'zbek filologiyasi fakulteti Rus tili va adabiyoti kafedrasi o'qituvchisi G.Qutlimuratova  rus tili ta'lim yo'nalishi 212-guruh talabalariga "Klassik tillar (lotin tili)" fanidan ochiq amaliy mashg'uloti o'tkazdi. Mashg'ulot "Страдательный залог латинского глагола" mavzusida bo'lib o'tdi. Mashg'ulot jarayonida turli tarqatma materiallardan va videolavhalardan samarali foydalanildi. Dars yakunida  talabalar "Гаудеамус" qo'shig'i bilan yakunlashdilar.
Darsda kuzatuvchi sifatida tyutor  S.Babajanova  ishtirok etdi va dars samarali tashkil qilingani to'g'risida o'z fikr-mulohazalarini bildirdi.

4 декабря текущего года преподаватель кафедры русского языка и литературы факультета узбекской филологии УрГУ Г.Кутлимуратова провела открытое практическое занятие по предмету «Классические языки (латиница)» для студентов проведена 212 группа русскоязычного обучения. Тренинг проводился на тему «Страдательный зал латинского глагола». В ходе тренинга эффективно использовались различные раздаточные материалы и видеоролики. В конце урока ученики закончили песней «Гаудеамус».
Преподаватель С.Бабаджанова присутствовала на уроке в качестве наблюдателя и высказала свое мнение об эффективной организации урока.