"QATAG’ON QURBONLARI XOTIRASI" MUZEYINING MODDIY TEXNIK BAZASI BOYITILDI
Urganch davlat universiteti tuzilmasidagi “Qatag’on qurbonlari xotirasi” muzeyi hamda muzey direktori dots.Y.Rahmonova tomonidan Turkiya hamkorlik va muvofiqlashtirish agentligi (TIKA) fondiga taqdim etilgan “Urganch davlat universiteti Qatag’on qurbonlari xotirasi muzeyini texnik jihozlar bilan ta’minlash loyihasi” doirasidagi kelishuvga asosan, 2023-yil 13-dekabr kuni TIKA tomonidan muzeyga 10 ta infokiosk, 7 ta kompyuter, 6 ta lazerli printer,2 ta rangli printer, 1 ta smart doska, 1 ta fotoapparat, 1ta interaktiv sensorli stol, konferensiya zali uchun mebellar to’plami va mikrofon, 5 ta konditsioner, 5 ta smart televizor hamda tadbirlar uchun 100 ta stul keltirib o’rnatildi.
Ushbu moddiy texnik baza jihozlarini muzeyga TIKAning Anqaradagi vakili Ali Yusel va O’zbekistondagi vakili Abdulla G’anijonovlar kelib topshirdilar.

THE MATERIAL AND TECHNICAL BASE OF THE MUSEUM "MEMORY OF THE VICTIMS OF CATAGHAN" WAS ENRICHED
"Project of providing technical equipment to the Memorial Museum of Repression Victims of Urgench State University" presented to the Foundation of Turkish Cooperation and Coordination Agency (TIKA) by the director of the museum "Memorial of Repression Victims" within the structure of Urgench State University and the director of the museum Y. Rahmonova according to the agreement, on December 13, 2023, TIKA will provide the museum with 10 info kiosks, 7 computers, 6 laser printers, 2 color printers, 1 smart board, 1 camera, 1 interactive touch table, conference hall furniture set and microphone, 5 air conditioners, 5 smart TVs and 100 chairs for events.
Ali Yusel, the representative of TIKA in Ankara, and Abdulla Ganijonov, the representative of TIKA in Uzbekistan, brought this material and technical base equipment to the museum.