Bugun, 15-dekabr kuni UrDU O'zbek filologiyasi fakulteti tomonidan an'anaviy tarzda o'tkazilib kelinayotgan "She'riyat shohsupasi" ko'rik-tanlovining final soni bo'lib o'tdi. Unda O'zbek filologiyasi fakulteti professor-o'qituvchilari va talaba-yoshlari ishtirok qildi.
Tanlov o'zbek tili ta'lim yo'nalishi talabalari uchun shoir, tarjimon, tarixchi olim Muhammad Rizo Erniyozbek o'g'li Ogahiy ijodi, rus tili ta'lim yo'nalishi talabalari uchun esa Fet Afanaseyevich Afanasiy ijodi yuzasidan oʻtkazilib, unda fakultetning 9 nafar talabasi 2 shart asosida o'zaro bellashdilar. Badiiy qismda 211-guruh talabalarining chiqishlari namoyish etildi.
Tanlov yakunida final soni g'oliblari Avazjon Suvonberdiyeva hamda Malika Ulugʼbekovalar anʼanaga muvofiq universitet tomonidan noutbuk bilan taqdirlandi.

Today, on December 15, the final edition of the "Poetry Podium" competition, traditionally held by the faculty of Uzbek philology of UrSU, was held. Professors-teachers and students of the Faculty of Uzbek Philology took part in it.
The competition was held for the students of the Uzbek language education department on the works of the poet, translator, historian, scientist Muhammad Reza Erniyozbek's son Ogahi, and for the Russian language education students Fet Afanaseyevich Afanasiy. 9 students competed against each other based on 2 conditions. Performances of students of group 211 were presented in the artistic part.
At the end of the competition, the winners of the final number, Avazjon Suvonberdiyeva and Malika Ulug'bekova, were awarded a laptop by the university according to tradition.