Navbatdagi ilmiy-nazariy seminar o'tkazildi
Joriy yilning 4-dekabr kuni  soat 10:00  318-xonada Urganch davlat universiteti O'zbek filologiyasi fakulteti O'zbek tili va adabiyoti kafedrasining "Adabiyotshunoslikning dolzarb muammolari" nomli navbatdagi ilmiy-nazariy seminari bo'lib o'tdi.
Seminar yig'ilishida O'zbek tili va adabiyoti kafedrasi o'qituvchisi S.Gulimmetova "Shahodat Isaxonovaning “Bibixonim” romanida obrazlar talqini" mavzusida ma'ruza qiladilar. Ilmiy-nazariy seminarda kafedraning barcha professor-o'qituvchilari ishtirok etdilar.

4 декабря текущего года в 10:00 в ауд. 318 состоялся очередной научно-теоретический семинар кафедры узбекского языка и литературы факультета узбекской филологии Ургенчского государственного университета на тему «Актуальные проблемы литературоведения».
На заседании семинара преподаватель кафедры узбекского языка и литературы С.Гулиметова прочтет лекцию на тему «Интерпретация образов в романе Шаходат Исахановой «Бибиханым». В научно-теоретическом семинаре приняли участие все профессора и преподаватели кафедры.