Bugun, 22-dekabr kuni talaba-yoshlarning kitobga bo'lgan mehrini yanada oshirish, kitobxonlik madaniyatini yoshlar orasida keng targ'ib qilish maqsadida an'anaviy tarzda o'tkazilib kelinayotgan "Kitobxon talaba" ko'rik-tanlovining final soni bo'lib o'tdi. Unda O'zbek filologiyasi fakulteti professor-o'qituvchilari va talaba-yoshlari ishtirok qildi.
Tanlov Yangi yil bayramiga hamohang, yuqori sayivada tashkil etildi.  Tanlovda fakultetning 7 nafar talabasi 2 shart asosida o'zaro kuch sinashdilar.
Tadbir davomida Filologiya va tillarni o'qitish: o'zbek tili ta'lim yo'nalishi 213-guruh talabalari tomonidan bayramona sho'x kuy-qo'shiqlar, raqslar, turli xil sahna ko'rinishlari namoyish etildi.
Har bir shart hakamlar hay'ati tomonidan munosib baholab borildi. Tanlovning final soni gʻoliblari anʼanaga binoan universitet rektorining qimmatbaho sovgʼasi – noutbukni qoʼlga kiritdilar. Gʼoliblarimiz va faol ishtirok etgan talabalar fakultet dekani, f.f.d., professor D.G'ayipov  tomonidan taqdirlandi.

FINAL ISSUE OF THE "KITOBKHAN TALABA" COMPETITION HAS BEEN ORGANIZED IN THE SPIRIT OF THE NEW YEAR
Today, December 22, is the final issue of the "Kitobkhan Talaba" competition, which is traditionally held in order to further increase the love of students and youths for books, to widely promote the culture of reading among youths. Professors-teachers and students of the Faculty of Uzbek Philology took part in it.
The competition was organized at a high level in time for the New Year holiday. In the competition, 7 students of the faculty competed against each other based on 2 conditions.
During the event, the students of the 213th group of Philology and language teaching: the Uzbek language taught festive songs, dances, and various performances.
Each condition was duly evaluated by the jury. According to tradition, the winners of the final issue of the competition won the valuable gift of the university rector - a laptop. Our winners and actively participating students were awarded by the dean of the faculty, PhD, professor D. Gayipov.