“Yangi hayot uchun, yangi O‘zbekiston uchun!” shiori ostidagi targ‘ibot tadbirlari Tuproqqal’a tumanida davom etmoqda
Ayni paytda Urganch davlat universiteti birinchi prorektori D.Ibadullayev boshchiligida  professor-o’qituvchi va tyutorlardan tashkil topgan jamoa Tuproqqal’a tumani Muhabbat mahallasida joylashgan 2-sonli maktabda bo’lib o’tayotgan “Mahallada duv-duv gap” targ‘ibot tadbirida faol ishtirok etmoqda.
Mazkur ma'daniy-ma'rifiy tadbirda universitetimiz professor-o’qituvchilari O’zbekistonni rivojlantirish yо’lida amalga oshirilayotgan keng kо’lamli islohotlar va erishilayotgan yutuqlar to’g’risida ma’ruzalar qilishmoqda.
Aholining siyosiy, iqtisodiy, ma’naviy, huquqiy bilimlarini oshirish, yoshlar va xotin-qizlarning faolligini yuksaltirish maqsadida tashkil etilgan tadbirda turli sport musobaqalari, universitet o’qituvchilari tomonidan davra suhbatlari tashkil etildi.
Tadbirda faol ishtirok etgan o’quvchi-yoshlar universitet tomonidan esdalik sovg’alari bilan taqdirlandi.

"For a new life, for a new Uzbekistan!" campaign activities under the slogan are continuing in Tuproqkala district
Currently, the team of professors and tutors under the leadership of the first vice-rector of Urgench State University D.Ibadullayev is actively participating  in the "Rumors in the neighborhood" promotion event at school No. 2 located in Muhabbat neighborhood of Tuproqkala district.
At this cultural and educational event, the professors and teachers of our university give lectures about the large-scale reforms and achievements in the development of Uzbekistan.
At the event, which was organized in order to increase the political, economic, spiritual and legal knowledge of the population, to increase the activity of young people and women, various sports competitions and round talks were organized by university teachers.