“Yangi hayot uchun, yangi O‘zbekiston uchun!” shiori ostidagi targ‘ibot tadbirlari Tuproqqal’a tumanida davom etmoqda
Ayni paytda Urganch davlat universiteti birinchi prorektori D.Ibadullayev boshchiligida  professor-o’qituvchi va tyutorlardan tashkil topgan jamoa Tuproqqal’a tumani Muhabbat mahallasida joylashgan 2-sonli maktabda bo’lib o’tayotgan “Mahallada duv-duv gap” targ‘ibot tadbirida faol ishtirok etmoqda.
Mazkur ma'daniy-ma'rifiy tadbirda universitetimiz professor-o’qituvchilari O’zbekistonni rivojlantirish yо’lida amalga oshirilayotgan keng kо’lamli islohotlar va erishilayotgan yutuqlar to’g’risida ma’ruzalar qilishmoqda.
Aholining siyosiy, iqtisodiy, ma’naviy, huquqiy bilimlarini oshirish, yoshlar va xotin-qizlarning faolligini yuksaltirish maqsadida tashkil etilgan tadbirda turli sport musobaqalari, universitet o’qituvchilari tomonidan davra suhbatlari tashkil etildi.
Tadbirda faol ishtirok etgan o’quvchi-yoshlar universitet tomonidan esdalik sovg’alari bilan taqdirlandi.

Под лозунгом «За новую жизнь, за новый Узбекистан!» В Тупроккалинском районе продолжаются агитационные мероприятия
В настоящее время команда профессоров-преподавателей под руководством первого проректора Ургенчского государственного университета Д.Ибадуллаева активно участвует в акции «Слухи в махалле» в школе №2, расположенной в микрорайоне Мухаббат Тупроккалинского района.
На этом культурно-просветительском мероприятии профессора-преподаватели нашего университета читают лекции о масштабных реформах и достижениях в развитии Узбекистана.
На мероприятии, организованном в целях повышения политических, экономических, духовно-правовых знаний населения, повышения активности молодежи и женщин, преподавателями университета были организованы различные спортивные соревнования и круглые столы.