”Prokuror va yoshlar uchrashuvi”
Ushbu uchrashuv yoshlar o’rtasida mavjud muammolarni o‘rganish, qiziqish va intilishlarini aniqlash hamda ko‘maklashish maqsadida tashkil etilib, unda universitet birinchi prorektori D.Ibadullayev, Urganch shahar prokrotura xodimlari hamda universitet talaba-yoshlari ishtirok etishdi.
Uchrashuv davomida bugungi kunda yurtimizda yoshlar uchun yaratilgan keng imkoniyatlar va sharoitlardan to’g’ri va oqilona foydalanish ta’kidlanib, yoshlar orasida uchraydigan ayrim muammolarni bartarf etishda ularning huquqiy madaniyatini oshirish zarurligi to’g’risida so’z yuritildi.
Suhbat yakunida talabalar o’zlarini qiziqtirgan savollariga atroflicha javob olib, zarur tavsiyalarga ega bo’lishdi.

«Встреча прокурора с молодежью»
Данная встреча была организована с целью изучения существующих проблем среди молодежи, выявления ее интересов и стремлений и оказания им помощи.В нем приняли участие первый проректор университета Д.Ибадуллаев, сотрудники Ургенчской городской прокуратуры, аи также студенты.
В ходе встречи было подчеркнуто правильное и рациональное использование широких возможностей и условий, созданных сегодня для молодежи в нашей стране, а также обсуждена необходимость повышения их правовой культуры в решении некоторых проблем, возникающих среди молодежи.
По итогам собеседования студенты получили подробные ответы на свои вопросы и получили необходимые рекомендации.