”Prokuror va yoshlar uchrashuvi”
Ushbu uchrashuv yoshlar o’rtasida mavjud muammolarni o‘rganish, qiziqish va intilishlarini aniqlash hamda ko‘maklashish maqsadida tashkil etilib, unda universitet birinchi prorektori D.Ibadullayev, Urganch shahar prokrotura xodimlari hamda universitet talaba-yoshlari ishtirok etishdi.
Uchrashuv davomida bugungi kunda yurtimizda yoshlar uchun yaratilgan keng imkoniyatlar va sharoitlardan to’g’ri va oqilona foydalanish ta’kidlanib, yoshlar orasida uchraydigan ayrim muammolarni bartarf etishda ularning huquqiy madaniyatini oshirish zarurligi to’g’risida so’z yuritildi.
Suhbat yakunida talabalar o’zlarini qiziqtirgan savollariga atroflicha javob olib, zarur tavsiyalarga ega bo’lishdi.

"Meeting between the prosecutor and the youth"
This meeting was organized in order to study the existing problems among young people, to identify their interests and aspirations, and to help them. The first vice-rector of the university, D. Ibadullayev, employees of the Urgench city prosecutor's office, and university students took part in it.
During the meeting, the correct and rational use of the wide opportunities and conditions created for young people in our country today was emphasized, and the need to improve their legal culture in solving some problems encountered among young people was discussed.
At the end of the interview, the students received detailed answers to their questions and received the necessary recommendations.