Akademik va yoshlar uchrashuvi bo’lib o’tdi
Bugun Urganch davlat universitetiga tashrif chog’ida akademik Xolboy Ibraimov  universitet rektori Baxrom Abdullayev hamrohligida  universitet talaba-yoshlari bilan uchrashdi.
Dastlab, UrDU rektori B.Abdullayev Urganch davlat universitetida amalga oshirilayotgan islohotlar, yoshlar uchun yaratilayotgan sharoit va imkoniyatlar hamda ilmiy-tadqiqot ishlarida erishilgan natijalar to'g'risida kirish so'z bilan uchrashuvni boshlab berdi.
Uchrashuv davomida akademik X.Ibraimov “Sharq allomalari, al-Xorazmiy hamda Abu Ali ibn Sinolarning pedagogik qarashlari” mavzusida ma’ruza qildi. U o’z ma’ruzasida bugungi kunda o’qituvchi-pedagoglarning kasbi murakkablashib borayotganligini bildirib, bunga mos ravishda har bir bo’lajak pedagog chet tillarini bilishi, texnologiya va zamonaviy pedagogik metodlardan to’g’ri foydalana olishi lozimligini uqtirdi. O’zining boy va sermazmun ilmiy faoliyati va pedagoglik tajribasi bilan bo’lishdi.
Shuningdek, yurtimizda yoshlarga qaratilgan e’tibor, ta’lim sohasida erishilayotgan yutuqlar haqida so’zlab, Vatanimiz yoshlarini ilm egallash va komil inson etib tarbiyalashda o’qituvchi-pedagoglarning o’rni beqiyos ekanligini ta’kidladi.

An academic and youth meeting was held
Today, during his visit to Urgench State University, academician Kholboy Ibraimov, accompanied by the rector of the university, Bakhrom Abdullayev, met with the students of the university.
First, the rector of UrSU B.Abdullayev opened the meeting with an introduction about the reforms being implemented at Urgench State University, the conditions and opportunities created for youngsters, and the results achieved in scientific and research work.
During the meeting, Academician Kh.Ibraimov gave a lecture on "Pedagogical views of Eastern scholars, al-Khorazmi and Abu Ali Ibn Sina". In his speech, he said that today the profession of teachers-pedagogues is becoming more complicated, and accordingly, he said that every future pedagogue should know foreign languages, be able to use technology and modern pedagogical methods correctly. He shared his rich and meaningful scientific activity and pedagogical experience.
He also spoke about the attention paid to youngsters in our country, the progress being made in the field of education, and noted that the role of teachers-pedagogues in acquiring knowledge and educating the youth of our country to be perfect people is incomparable.