Akademik Xolboy Ibraimov Jaloladdin Manguberdi nomidagi harbiy-akademik litseyida bo'ldi
24-aprel kuni Urganch davlat universitetiga tashrif chog'ida Qori Niyoziy nomidagi O‘zbekiston pedagogika fanlari ilmiy tadqiqot instituti direktori, akademik Xolboy Ibraimov  universitet O'quv ishlari bo'yicha prorektor Sardor Xodjaniyozov bilan hamrohlikda  Urganch davlat universitetining o'quv-metodik hamkori Jaloladdin Manguberdi nomidagi harbiy-akademik litseyiga tashrif buyurdi.
Tashrif asnosida litsey o'qituvchi va o'quvchilari bilan uchrashuv tashkil etilib, akademik X.Ibraimov bugungi kunda mamlakatimizda yoshlar uchun yaratilayotgan keng imkoniyatlar, yurtimiz yoshlarining oliy ta'lim sohasida erishayotgan yutuqlarini e'tirof qildi va o'quvchi yoshlarga o'z tavsiyalarini berdi.
Uchrashuv davomida akademik X.Ibraimov o'zining uzoq yillik pedagogik mahorati va boy tajribasi bilan bo'lishdi.  Bir so'z bilan aytganda, uchrashuv litsey o'qituvchilari uchun katta mahorat darsi bo'ldi.
Shuningdek, harbiy akademik  litseyning faoliyati, o'quvchilar uchun yaratilgan sharoitlar, moddiy texnik bazasi hamda universitet tomonidan tashkil etilgan "Zakovat" xonasi bilan yaqindan tanishdi.

On April 24, during a visit to Urgench State University, Director of the Scientific Research Institute of Pedagogical Sciences of Uzbekistan named after Qori Niyazi, Academician Kholboy Ibraimov, accompanied by vice-rector for educational affairs of the university Sardor Khodjaniyozov visited the military-academic lyceum named after  Jalaladdin Manguberdi which is educational and methodical partner of Urgench State University.
During the visit, a meeting was organized with the teachers and students of the lyceum. Academician Kh. Ibraimov gave information about the opportunities created for youth in our country and youngsters' achievements in education field and He gave his advice to pupils. During the meeting, academician Kh.Ibraimov shared his long-term pedagogical skills and rich experience. In a word, the meeting was a great master class for high school teachers.
He also got to know the activities of the military academic lyceum, the conditions created for the students, the material and technical base and the "Zakovat" room organized by the university.