"Zakovat" intellektual o'yini 2019-yilgi qishgi mavsumning so'ngi 14-tur FINAL o'yini bo'lib o'tdi
Bugun Talabalar Turar Joyi binosi Axborot resurs markazining 2-o'quv zalida "Zakovat" intellektual o'yini 2019-yilgi qishgi mavsumning so'ngi 14-tur FINAL o'yini bo'lib o'tdi. Qizg'in kurashlarga boy ruhda o'tgan final o'yinida muddatidan oldin chempionlikni qo'lga kiritgan Jismoniy madaniyat fakulteti talabasi Ilhom Babajanov sardorligidagi "ReMIX" jamoasi g'oliblikni qo'lga kiritdi. Shu tariqa ushbu jamoa so'ngi uch yil davomidagi barcha mavsumlarda chempionlikni qo'lga kiritgan holda yana bir bor o'z rekordini yangilashga muaffaq bo'ldi.
Final so'ngida "UrDU Zakovat Klubi" sardori Ilhom Babajanov va "Zakovat" intellektual o'yini Xorazm viloyat kardinatori Azamat Matkarimovlar ishtirokida tagdirlash marosimi o'tkazildi. G'olib jamoalar Urganch davlat universiteti tomonidan taqdim etilgan kitoblar, diplom va faxriy yorliqlar bilan taqdirlanishdi. Tadbirda shuningdek ARM xodimi S. Allaberganova ishtirok etdi.

"Zakovat" intellectual game The final 14th round of the winter 2019 FINAL game was held
Today, in the second reading room of the Information Resource Center of the Students' Residence, the intellectual game "Zakovat" was held the 14th round of the final round of winter 2019. The team of "ReMIX" under the leadership of Ilhom Babajanov, a student of the Faculty of Physical Culture, became the winner of the final match in a spirited struggle. Thus, the team has once again been able to break the record by winning the championship in all three seasons.
At the end of the final, the ceremony was held with the participation of the captain of the UrSU Intelligence Club Ilhom Babajanov and the intellectual card game "Zakovat" with the Cardinal of Khorezm region Azamat Matkarimov. The winners were awarded with books, diplomas and diplomas from Urgench State University. The employee of the Information Resource Center S. Allabergenova also attended the event.