"Zakovat" intellektual o'yini 2019-yilgi qishgi mavsumning so'ngi 14-tur FINAL o'yini bo'lib o'tdi
Bugun Talabalar Turar Joyi binosi Axborot resurs markazining 2-o'quv zalida "Zakovat" intellektual o'yini 2019-yilgi qishgi mavsumning so'ngi 14-tur FINAL o'yini bo'lib o'tdi. Qizg'in kurashlarga boy ruhda o'tgan final o'yinida muddatidan oldin chempionlikni qo'lga kiritgan Jismoniy madaniyat fakulteti talabasi Ilhom Babajanov sardorligidagi "ReMIX" jamoasi g'oliblikni qo'lga kiritdi. Shu tariqa ushbu jamoa so'ngi uch yil davomidagi barcha mavsumlarda chempionlikni qo'lga kiritgan holda yana bir bor o'z rekordini yangilashga muaffaq bo'ldi.
Final so'ngida "UrDU Zakovat Klubi" sardori Ilhom Babajanov va "Zakovat" intellektual o'yini Xorazm viloyat kardinatori Azamat Matkarimovlar ishtirokida tagdirlash marosimi o'tkazildi. G'olib jamoalar Urganch davlat universiteti tomonidan taqdim etilgan kitoblar, diplom va faxriy yorliqlar bilan taqdirlanishdi. Tadbirda shuningdek ARM xodimi S. Allaberganova ishtirok etdi.

«Заковат» интеллектуальная игра Состоялся финальный 14-й тур зимней игры ФИНАЛ 2019 года
Сегодня во втором читальном зале Информационно-ресурсного центра студенческой резиденции состоялась интеллектуальная игра «Заковат» 14-го тура финального этапа зимы 2019 года. Команда «ReMIX» под руководством Ильхома Бабаджанова, студента факультета физической культуры, стала победителем финального матча в оживленной борьбе. Таким образом, команда снова смогла побить рекорд, выиграв чемпионат во всех трех сезонах.
В конце финала прошла церемония с участием капитана разведывательного клуба УрГУ Ильхома Бабаджанова и интеллектуальной карточной игры «Заковат» с кардиналом Хорезмской области Азаматом Маткаримовым. Победители были награждены книгами, дипломами и грамотами Ургенчского государственного университета. На мероприятии также присутствовала сотрудница Информационно-ресурсного центра С. Аллабергенова.