Taniqli yozuvchi va jurnalist Ahmadjon Meliboyev UrDUda mahorat darsi oʻtdi
Unda O'zbekiston Yozuvchilar uyushmasi a'zolari, taniqli ijodkorlar hamda UrDU birinchi prorektori D.Ibadullayev, O'zbek filologiyasi fakulteti dekani D.Gʻayipov, fakultet professor-o'qituvchilari va universitet talaba-yoshlari ishtirok etdi.
Taniqli yozuvchi Ahmadjon Meliboyev talabalar bilan bo‘lgan samimiy muloqotda o‘z bosib o‘tgan hayot yo‘li, kasb mashaqqati va uning sharafi xususida to‘xtaldi. Nutq madaniyati, notiqlik sanʼati, nutqimizda uchrayotgan so‘zlardan noto‘g‘ri foydalanish holatlari, shuningdek, ilmiy faoliyat bilan shug‘ullanish borasida mulohazalar bildirdi. Oʻzining hayotiy tajribalari bilan oʻrtoqlashib, talabalarga zarur tavsiyalar berdi.
Mahorat darsi davomida O'zbekiston Yozuvchilar uyushmasi bo'lim boshlig'i Farog'at Xudayqulova, O'zbekiston Yozuvchilar uyushmasi Xorazm viloyati bo'limi boshlig'i Gavhar Ibodullayevalarning ham maʼruzalari tinglandi.
Uchrashuv yakunida O'zbek filologiyasi fakulteti dekani D.G'ayipov mahorat darsi uchun tashrif buyurgan mehmonlarga o'z minnatdorligini bildirdi.

Известный писатель и журналист Ахмаджон Мелибоев прошёл мастер-класс в УрГУ
2 мая текущего года во Дворце культуры Ургенчского государственного университета по инициативе факультета узбекской филологии был организован мастер-класс известного журналиста, писателя, общественного деятеля Ахмаджона Мелибоева.
В нем приняли участие члены Союза писателей Узбекистана, известные деятели искусства, а также первый проректор УрГУ Д.Ибадуллаев, декан факультета узбекской филологии Д.Гайипов, профессора-преподаватели факультета и студенты университета.
О своем жизненном пути, тяготах профессии и своей чести в искренней беседе со студентами рассказал известный писатель Ахмаджон Мелибоев. Он комментировал вопросы культуры речи, ораторского искусства, случаи неправильного употребления слов в нашей речи, а также занятия научной деятельностью. Он поделился своим жизненным опытом и дал необходимые рекомендации студентам.
В ходе мастер-класса ,были выслушаны также лекции Фарогат Худайкуловой, руководителя Союза писателей Узбекистана, Гавхара Ибадуллаевой, руководителя Хорезмского областного отделения Союза писателей Узбекистана.
В завершение встречи декан факультета узбекской филологии Д.Гайипов выразил благодарность гостям, пришедшим на семинар.