Taniqli yozuvchi va jurnalist Ahmadjon Meliboyev UrDUda mahorat darsi oʻtdi
Unda O'zbekiston Yozuvchilar uyushmasi a'zolari, taniqli ijodkorlar hamda UrDU birinchi prorektori D.Ibadullayev, O'zbek filologiyasi fakulteti dekani D.Gʻayipov, fakultet professor-o'qituvchilari va universitet talaba-yoshlari ishtirok etdi.
Taniqli yozuvchi Ahmadjon Meliboyev talabalar bilan bo‘lgan samimiy muloqotda o‘z bosib o‘tgan hayot yo‘li, kasb mashaqqati va uning sharafi xususida to‘xtaldi. Nutq madaniyati, notiqlik sanʼati, nutqimizda uchrayotgan so‘zlardan noto‘g‘ri foydalanish holatlari, shuningdek, ilmiy faoliyat bilan shug‘ullanish borasida mulohazalar bildirdi. Oʻzining hayotiy tajribalari bilan oʻrtoqlashib, talabalarga zarur tavsiyalar berdi.
Mahorat darsi davomida O'zbekiston Yozuvchilar uyushmasi bo'lim boshlig'i Farog'at Xudayqulova, O'zbekiston Yozuvchilar uyushmasi Xorazm viloyati bo'limi boshlig'i Gavhar Ibodullayevalarning ham maʼruzalari tinglandi.
Uchrashuv yakunida O'zbek filologiyasi fakulteti dekani D.G'ayipov mahorat darsi uchun tashrif buyurgan mehmonlarga o'z minnatdorligini bildirdi.

Well-known writer and journalist Akhmadjon Meliboyev took a master class at UrSU
On May 2 of this year, a master class of the famous journalist, writer, public figure Akhmadjon Meliboyev was organized at the Palace of Culture of Urgench State University on the initiative of the Faculty of Uzbek Philology.
It was attended by members of the Writers' Union of Uzbekistan, famous artists and the first vice-rector of UrSU D. Ibadullayev, dean of the faculty of Uzbek philology D. Gayipov, professors and teachers of the faculty and students of the university.
The well-known writer Akhmadjon Meliboyev spoke about his life path, the hardships of his profession and his honor in a sincere conversation with the students. He commented on the culture of speech, the art of oratory, the cases of incorrect use of words in our speech, as well as engaging in scientific activities. He shared his life experiences and gave necessary recommendations to students.
During the master class, lectures were also heard by Farogat Khudaykulova, Head of the Writers' Union of Uzbekistan, Gavhar Ibodullayeva, Head of the Khorezm Region Branch of the Writers' Union of Uzbekistan.
At the end of the meeting, Dean of the Faculty of Uzbek Philology D. Gayipov expressed his gratitude to the guests who came for the workshop.