Urganch davlat universitetining mediastudiyasi haqida
Abu Rayhon Beruniy nomidagi Urganch davlat universitetining Axborot xizmati bo‘limi qoshida tashkil etilgan zamonaviy mediastudiya bugungi kunda to‘liq texnologik jihozlar bilan ta’minlangan holda samarali faoliyat olib bormoqda.
Mazkur mediastudiya professor-o‘qituvchilar hamda talabalarning media savodxonligi va kontent yaratish ko‘nikmalarini rivojlantirishga keng imkoniyat yaratadi. Studiya zamonaviy videokameralar, professional yorug‘lik tizimi, audio uskunalar, montaj uchun mo‘ljallangan dasturiy ta’minotlar bilan jihozlangan.
Ayni paytda mediastudiya orqali universitet hayotiga oid videoreportajlar, intervyular, o‘quv-uslubiy videodarslar, ijtimoiy-foydali roliklar hamda turli media mahsulotlar muntazam ishlab borilmoqda. Bu esa nafaqat universitet axborot siyosatini kuchaytirish, balki yoshlarning ijodiy g‘oyalarini qo‘llab-quvvatlashda ham muhim ahamiyat kasb etmoqda.

About the media studio of Urgench State University
The modern media studio established under the Information Service Department of Urgench State University named after Abu Rayhon Biruni is currently operating effectively and is fully equipped with technological facilities.
This media studio provides broad opportunities for developing media literacy and content-creation skills among professors, teachers, and students. The studio is equipped with modern video cameras, a professional lighting system, audio equipment, and software designed for video editing.
At present, the media studio regularly produces video reports, interviews, educational and methodological video lessons, socially beneficial clips, and various other media products related to university life. This plays an important role not only in strengthening the university’s information policy but also in supporting the creative ideas of young people.