Urganch davlat universitetining mediastudiyasi haqida
Abu Rayhon Beruniy nomidagi Urganch davlat universitetining Axborot xizmati bo‘limi qoshida tashkil etilgan zamonaviy mediastudiya bugungi kunda to‘liq texnologik jihozlar bilan ta’minlangan holda samarali faoliyat olib bormoqda.
Mazkur mediastudiya professor-o‘qituvchilar hamda talabalarning media savodxonligi va kontent yaratish ko‘nikmalarini rivojlantirishga keng imkoniyat yaratadi. Studiya zamonaviy videokameralar, professional yorug‘lik tizimi, audio uskunalar, montaj uchun mo‘ljallangan dasturiy ta’minotlar bilan jihozlangan.
Ayni paytda mediastudiya orqali universitet hayotiga oid videoreportajlar, intervyular, o‘quv-uslubiy videodarslar, ijtimoiy-foydali roliklar hamda turli media mahsulotlar muntazam ishlab borilmoqda. Bu esa nafaqat universitet axborot siyosatini kuchaytirish, balki yoshlarning ijodiy g‘oyalarini qo‘llab-quvvatlashda ham muhim ahamiyat kasb etmoqda.

О медиастудии Ургенчского государственного университета
Медиастудия, созданная при отделе информационной службы Ургенчского государственного университета имени Абу Райхона Беруния, сегодня эффективно функционирует, будучи полностью оснащённой современными технологическими средствами.
Данная медиастудия предоставляет широкие возможности для развития медиаграмотности и навыков создания контента у профессоров, преподавателей и студентов. Студия оснащена современными видеокамерами, профессиональной системой освещения, аудиооборудованием и программным обеспечением, предназначенным для монтажа.
В настоящее время через медиастудию регулярно создаются видеорепортажи, интервью, учебно-методические видеоуроки, социально полезные ролики и различные медиа-продукты, связанные с жизнью университета. Это имеет важное значение не только для усиления информационной политики университета, но и для поддержки творческих идей молодёжи.