Texnika fakultetida “O‘z uyingni o‘zing saqla” mavzusida profilaktik tadbir tashkil etildi
Yurtimizda 1–30 dekabr kunlari o‘tkazilayotgan “Yong‘in xavfsizligi” oyligi doirasida Urganch davlat universiteti Texnika fakultetida profilaktik uchrashuv tashkil etildi. Tadbirda Urganch shahar Favqulodda vaziyatlar bo‘limi boshlig‘i o‘rinbosari E.Ernazarov hamda bo‘lim inspektori A.Quchqarov ishtirok etib, yoshlarga yong‘in xavfsizligi masalalariga oid muhim ma’lumotlar taqdim etishdi.
“O‘z uyingni o‘zing saqla” mavzusidagi ushbu suhbat davomida xonadonlarda sodir bo‘layotgan ko‘plab yong‘inlarning sabablari, ularning oldini olish choralari, maishiy texnikadan ehtiyotkorlik bilan foydalanish, elektr jihozlarini to‘g‘ri ulash va nazorat qilish kabi dolzarb masalalar tahlil etildi.
Yig‘ilishda Texnika fakulteti tyutori T.Jumaniyozov talabalarga kundalik hayotda ogohlik va mas’uliyat bilan yondashish, yong‘in xavfsizligi qoidalariga qat’iy amal qilish zarurligini yana bir bor ta’kidladi. Yoshlar bilan ochiq muloqot shaklida o‘tgan suhbatda ular tomonidan berilgan savollarga atroflicha javob berildi.

В техническом факультете был организован профилактический мероприятие на тему «Береги свой дом сам»
В рамках проходящего в нашей стране с 1 по 30 декабря месячника «Пожарная безопасность» на техническом факультете Ургенчского государственного университета была проведена профилактическая встреча. В мероприятии приняли участие заместитель начальника городского отдела по чрезвычайным ситуациям Ургенча Э. Эрназаров и инспектор отдела А. Кучкаров, которые представили молодежи важную информацию по вопросам пожарной безопасности.
Во время беседы на тему «Береги свой дом сам» были проанализированы причины многочисленных пожаров, происходящих в домах, меры по их предотвращению, правила осторожного использования бытовой техники, правильного подключения и контроля электрических приборов и другие актуальные вопросы.
На собрании тьютор технического факультета Т. Джуманиязов еще раз подчеркнул, что студентам необходимо проявлять внимательность и ответственность в повседневной жизни и строго соблюдать правила пожарной безопасности. В ходе открытого диалога с молодежью были даны исчерпывающие ответы на их вопросы.