Urganch davlat universitetida yoshlar orasida giyohvandlikka qarshi kurash bo‘yicha yig‘ilish bo‘lib o‘tdi
2-dekabr kuni Abu Rayhon Beruniy nomidagi Urganch davlat universiteti birinchi prorektori D.Ibadullayev tomonidan dekan o‘rinbosarlari hamda tyutorlarga O‘zbekiston Respublikasida giyohvandlik va narkojinoyatlarga qarshi kurashish bo‘yicha 2024–2028 yillarga mo‘ljallangan milliy strategiyaning ustuvor yo‘nalishlari yuzasidan yig‘ilish o‘tkazildi.
Yig‘ilishda O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining “Aholi salomatligi va millat genofondini giyohvandlik va narkojinoyatlardan samarali himoya qilish bo‘yicha kompleks chora-tadbirlar to‘g‘risida”gi 207-sonli Farmoni mazmun-mohiyati atroflicha tushuntirildi.

2 декабря первый проректор Ургенчского государственного университета имени Абу Райхона Беруний Д. Ибадуллаев провёл собрание с заместителями деканов и тьюторами, посвящённое приоритетным направлениям Национальной стратегии Республики Узбекистан по борьбе с наркоманией и наркопреступностью на 2024–2028 годы.
На собрании подробно разъяснено содержание Указа Президента Республики Узбекистан №207 «О комплексных мерах по эффективной защите здоровья населения и генофонда нации от наркомании и наркопреступности».
Также ответственным лицам даны соответствующие поручения по системной организации духовно-просветительских мероприятий, направленных на предотвращение наркомании среди студентов и молодежи.