YANGI O‘ZBЕKISTON — YANGICHA DUNYOQARASH
Ayni damlarda mahallalarda “Yangi O‘zbekiston – yangicha dunyoqarash” shiori ostida ma’naviy-ma’rifiy, madaniy tadbirlar bo‘lib o‘tmoqda.
Ushbu tadbirlarda el ardog‘idagi san’atkorlar, ashula va raqs ansambli, sport ustalari va boshqalar ishtirok etishmoqda.
Bu tadbirni tashkillashtirishda Xorazm viloyati hokimligi, madaniyat, san’at, sport muassacalari bilan bir qatorda Urganch davlat universiteti jamoasi ham o‘zlarining targ‘ibotchilik faoliyati bilan munosib hissasini qo‘shmoqda. Tadbirda o‘tkazilayotgan taqdimotlar, namoyish etilayotgan ijtimoiy roliklar, ijro etilayotgan she’rlar, kuy va qo‘shiqlar tomoshabinlar olqishiga sazovor bo‘lmoqda.
Tadbirlardan lavhalarni ko‘rgan inson beixtiyor quvonib ketadi, chunki havo sovuq bo‘lishiga qaramay xalqimiz kayfiyati a’lo va kuy-qo‘shiqni sog‘ingan aholiga tadbirlar xush kayfiyat bag‘ishlamoqda.
Targ‘ibot tadbirlarida muxtaram Prezidentimiz tomonidan ilgari surilgan «Beshta muhim tashabbus»ning mazmun-mohiyati keng jamoatchilikka yanada chuqurroq singdirilishi bilan bir qatorda bu bo‘yicha tanlov va musobaqalar o‘tkazilmoqda.
Mehr-oqibat kabi milliy va umuminsoniy qadriyatlarni yanada kuchaytirish, mamlakatimizda bo‘layotgan islohotlarni targ‘ib qilish hamda beshta muhim tashabbus targ‘iboti yuzasidan o‘tkazilgan tadbir tuman aholisining qalbidan joy olib samarali tarzda tashkillashtirilmoqda.

НОВЫЙ УЗБЕКИСТАН - НОВОЕ мировоззрение!
В настоящее время в махаллях проходят духовные, образовательные и культурные мероприятия под девизом «Новый Узбекистан - новое мировоззрение».
В этих мероприятиях принимают участие известные артисты, ансамбли песни и пляски, мастера спорта и другие.
Наряду с администрацией Хорезмской области, учреждениями культуры, искусства и спорта, команда Ургенчского государственного университета вносит достойный вклад в организацию этого мероприятия своей пропагандистской деятельностью. Представленные на мероприятии презентации, социальные ролики, стихи, мелодии и песни получили признание публики.
Любой, кто увидит кадры с событий, будет вне себя от радости, потому что, несмотря на холодную погоду, настроение у наших людей хорошее, а события дают хорошее настроение тем, кто скучает по музыке.
Помимо углубления содержания выдвинутых Президентом «пяти важных инициатив», по этому вопросу проводятся конкурсы и конкурсы.
Мероприятие, направленное на дальнейшее укрепление национальных и универсальных ценностей, таких как сострадание, продвижение текущих реформ в стране и продвижение пяти важных инициатив, эффективно организовано в сердцах жителей района.