Xorazm viloyatida saylov komissiyalari a’zolari uchun o‘quv mashg‘ulotlarining har bir kuni qiziqarli o‘tmoqda
Ma’lumki, shu yilning 17-18-19 may kunlari TATU Urganch filialida O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti saylovi yuzasidan Xorazm viloyati trenerlari uchun seminar-trening mashg‘ulotlari boshlandi.
Seminarning uchinchi kuni ham birinchi-ikkinchi kundagi kabi dolzarb mavzulardagi ma’ruzalarga, bahs-munozaralarga boy bo‘ldi. Unda Toshkent davlat yuridik universiteti professori Eshmuhammad Qodirov, viloyat hokimligi mas’ullari, hududiy trenerlar, Shovot, Yangiariq, Yangibozor, Urganch, Tuproqqal’a, Xazorasp, Xonqa, Xiva tumanlari sektorlari rahbarlarining o‘rinbosarlari, shahar va tuman hokimlarining ijtimoiy masalalar bo‘yicha o‘rinbosarlari, hokimlarning jamoatchilik bo‘yicha maslahatchilari, tashkiliy-nazorat guruhi vakillari, jami 86 nafari kishi ishtirok etmoqda.
Seminar mashg‘ulotlarining uchinchi kunida ma’ruzachilar X.Ro‘zmetov “Muddatidan oldin ovoz berishni tashkil etish, saylov kuniga tayyorgarlik”, D.Bekchanov “Saylovchilar ro‘yxati bilan ishlash”, U.Fozilov “Saylov kuni ovoz berishni tashkil qilish tartibi”, E.Qodirov “Saylov natijalarini aniqlash va e’lon qilish tartibi” to‘g‘risida ma’ruza qildilar va amaliy mashg‘ulotlar, savol-javoblar o‘tkazdilar.
Mashg‘ulotlar zarur jihoz va vositalar (proyektor, elektron doska, kompyuter, marker, ichimlik suvi, perometr dizenfeksiya vositalari, dozatorlar hamda antiseptiklar) bilan to‘liq ta’minlangan auditoriyalarda olib borilmoqda.

The training sessions of the members of the election commission of the Khorezm region are very interesting and exciting
As you know, on May 17-18-19 of this year, a training seminar for trainers of the Khorezm region on the election of the President of the Republic of Uzbekistan began in the Urgench branch of TUIT.
The third day of the seminar, as the first, and the second day, was full of meetings, discussions and presentations. The seminar is attended by 86 people, among them professor of Tashkent State Law University Eshmuhammad Kadirov, regional government officials, regional trainers, deputy heads of sectors of Shovot, Yangiarik, Yangibazar, Urgench, Tuprakkala, Khazarasp, Khanka, Khiva districts, deputy governors of cities and districts on social issues, governors' public advisers, as well as representatives of the organizational and control group.
On the third day of the seminar, reports were made by H. Ruzmetov “Organization of early voting, preparation for election day”, D. Bekchanov “Working with voter lists”, U. Fozilov “Procedure for organizing voting on election day”, E. Kadyrov “Procedure for determining and announcement of election results”, they also conducted practical exercises, question-and-answer conversations.
Classes are held in classrooms equipped with the necessary equipment and devices for work (projector, board, computer, marker, drinking water, disinfectants, dispensers and antiseptics).