Prezidentlikka nomzod bilan uchrashuv
O‘zbekiston Ekologik partiyasidan O‘zbekiston Respublikasi Prezidentligiga nomzod Narzullo Oblomurodovning navbatdagi manzili Urganch davlat universiteti bo‘ldi. Nomzod bu yerda oliy ta'lim muassasasining professor-o‘qituvchilari hamda talaba-yoshlar bilan uchrashdi.
Narzullo Oblomurodov zamon talablarga mos malakali ekologlarni tayyorlash, tashkilot va korxonalarda nazorat, audit bo‘limlari bo‘lgani kabi ekolik nazorat bo‘lishi ham kerakligini ta'kidladi.
—Bugun bo‘lmasa ertaga hamma soha shu talabga o‘tadi. Kafedrada shu talabga javob beradigan holat shakllanish kerak. Ilmiy laboratoriyalar, texnik ta'minoti ham shunga tayyor bo‘lishi kerak. Ko‘p korxonalarda bo‘lib, mavjud laboratoriyalar faoliyati bilan tanishdim. U yerda ishlashning o‘zi katta bir sharaf bo‘lishi kerak. Shunday korxonalarni biz ko‘paytirishimiz kerak. Shunda talab ham, kadrlarning malakasi ham rag‘bati ham oshadi. Shu talablarga javob beradigan yoshlarni sizlar yetkazib berasizlar, — dedi N.Oblomurodov. — Universitet — oliy dargoh. Bu yerda ta'lim olishning o‘zi bir baxt. Muassasada ishlashning o‘zi katta mas'uliyat. O‘qituvchilarimiz har doim o‘z ustida ishlashi lozim. Kechagi talablar bugun kunga javob bermaydi. Shuning uchun o‘qituvchining kasbi og‘ir. O‘qituvchining nonini yeyish oson emas,—dedi Narzullo Oblomurodov.
Samimiy suhbat davomida Prezidentlikka nomzod ilmiy ish bilan shug‘ullanayotgan bir guruh yoshlarga o‘z tavsiyalarini berdi. Ilmiy ish bilan shug‘ullanayotgan xotin-qizlarni doim qo‘llab-quvvatlashini bildirdi.
Narzullo Oblomurodov uchrashuv yakunida olimlar va professorlarga sog‘liq va ishlarida muvaffaqiyat tiladi.

Meeting with a presidential candidate
Candidate for President of the Republic of Uzbekistan from the Ecological Party of Uzbekistan Narzullo Oblomurodov's next address was Urgench State University. The candidate met here with professors and students of the higher education institution.
Narzullo Oblomurodov stressed the need to train qualified environmentalists in accordance with modern requirements, as well as environmental control in organizations and enterprises, as well as audit departments.
- If not today, tomorrow all industries will meet this demand. It is necessary to create a situation in the department that meets this requirement. Scientific laboratories and technical support should be ready for this. I visited many enterprises and got acquainted with the activities of existing laboratories. It should be a great honor to work there. We need to increase the number of such enterprises. Then both the demand and the skills and incentives of the staff will increase. You will supply young people who meet these requirements, - said N. Oblomurodov. - University is a higher education institution. Getting an education here is a blessing in disguise. Working in an institution is a big responsibility in itself. Our teachers must always work on themselves. Yesterday's demands do not meet today's. That is why the teaching profession is difficult. It is not easy to eat teacher's bread, - said Narzullo Oblomurodov.
During the cordial conversation, the presidential candidate gave his recommendations to a group of young people engaged in scientific work. He said he would always support women engaged in scientific work.
At the end of the meeting, Narzullo Oblomurodov wished scientists and professors good health and success in their work.