"Kitobxon talaba" ko'rik-tanlovi o'tkazildi
2021-yilning 10-noyabr kuni Urganch davlat universiteti Filologiya fakulteti tomonidan tashkillashtirilgan universitetning ilg'or va iqtidorli talabalari ishtirokidagi
"Kitobxon talaba" ko'rik-tanlovining noyabr oyidagi yakuniy bosqichi bo'lib o'tdi. Universitet talaba-yoshlarining besh muhim tashabbus doirasida kitobxonlik madaniyatini yanada takomillashtirish, badiiy asar mutolaasi orqali ma'naviy barkamollikka erishish, so'z san'atkorlari ijodini o'rganish, targ'ib qilish. ularning asarlaridagi vatanparvarlik, komil inson, sadoqat va hayotga muhabbbat g'oyalarini yoshlar o'rtasida keng targ'ib qilish maqsadida o'tkazilgan ushbu ko'rik-tanlovda universitetning bir guruh shijoatli , iqtidorli talaba-yoshlari o'z mahoratlarini namoyish etdilar.
Tanlovning ikkinchi bosqichi asar bo'yicha tuzilgan savollar asosida viktorina shaklidagi tezkor savol-javob tarzida o'tkazildi. Har bir shart hakamlar hay'ati tominidan baholab borildi. O'zbek adabiyoti durdonalaridan sanalgan Pirimqul Qodirovning "Ona lochin vidosi" romanii bo'yicha natijalarga ko'ra:
1-o'rin: Filologiya fakulteti magistranti Yo'ldosheva Mohira
2-o'rin: Filologiya fakulteti talabasi Hayitboyeva Maftuna
3-o'rin: Filologiya fakulteti talabasi Iskandarova Dinara
Mixail Lermontovning "Zamonamiz qahramoni" romani bo'yicha:
1-o'rin G'ulomjonova Munira
2-o'rin Ibragimova Farngizbonu
3-o'rin Qalandarova Sevara
Tanlov g'oliblari hamda faol qatnashgan talabalar Filologiya fakulteti rahbariyati tomonidan diplom va tashakkurnomalar, esdalik sovg'alari bilan taqdirlandilar.

Organized by the Faculty of Philology of Urgench State University on November 10, 2021 with the participation of advanced and talented students of the university
The final stage of the "Student Reader" contest was held in November. Within the framework of five important initiatives of university students to further improve the culture of reading, to achieve spiritual perfection through reading works of art, to study and promote the work of word artists. A group of courageous and talented students of the university demonstrated their skills in this competition, which was held to promote the ideas of patriotism, perfection, devotion and love of life in their works among young people.
The second stage of the competition was held in the form of a quiz in the form of a quiz on the basis of questions on the work. Each condition was evaluated by a panel of judges. According to the results of Pirimkul Kadyrov's novel "Ona falcon vidosi", one of the masterpieces of Uzbek literature:
1st place: Master of Philology Yuldasheva Mohira
2nd place: Haytbaeva Maftuna, a student of the Faculty of Philology
3rd place: Dinara Iskandarova, a student of the Faculty of Philology
According to Mikhail Lermontov's novel "Hero of our time":
1st place Gulomjonova Munira
2nd place Ibragimova Farngizbonu
3rd place Kalandarova Sevara
The winners of the competition and active students were awarded diplomas and letters of thanks, souvenirs by the leadership of the Faculty of Philology.