"She’riyat shohsupasi” ko‘rik-tanlovining O'zbekiston xalq shoiri, "Do'stlik" ordeni sohibi Muhammad Yusuf ijodiga bag‘ishlangan soni boʻlib oʻtdi
2022-yilning 26-aprel sanasida  Urganch davlat universiteti talabalari o'rtasida o'tkaziladigan “She’riyat shohsupasi” ko‘rik-tanlovining navbatdagi soni oʻtkazildi.   Unda Filologiya fakultetining she'riyat ixlosmandlari, nazmga qiziquvchi faol talabalari sheriyat maydonida bahsga kirishdilar.
Tadbirni Filologiya fakulteti dekani, f.f.d D.Q.G'ayipov kirish so'zi bilan ochib berdi.
Tadbirning badiiy qismi 191-guruh talabalari tomonidan tashkillashtirilib, noyob iste’dod sohibi bo’lmish Muhammad Yusuf qalamiga mansub inson va hayot, ona Vatan tushunchalari mujassamlashgan she‘rlari, shoir hayotini aks ettirgan sahna ko‘rinishlari, kuy-qo‘shiqlar yig‘ilganlar qalbidan chuqur joy egalladi.
1-o'rin: Sabirova Mohina
2-o'rin: Rustamova Durdona
3-o'rin: Jumaboyeva Shahlo
Tadbir so‘nggida tanlov  g‘oliblari hamda  faol talabalariga fakultet dekani D.Q.G'ayipov, “O‘zbek tili va adabiyoti” kafedrasi mudiri, dots.S.Matkarimova, fakultetning bir guruh professor-o'qituvchilari tomonidan Faxriy yorliq hamda esdalik sovg'alari topshirildi.
urdu.uz, "She’riyat shohsupasi” ko‘rik-tanlovining O'zbekiston xalq shoiri, "Do'stlik" ordeni sohibi Muhammad Yusuf ijodiga bag‘ishlangan soni boʻlib oʻtdi

Конкурс «Триумф поэзии» был посвящен творчеству народного поэта Узбекистана, лауреата ордена «Дустлик» Мухаммада Юсуфа.
26 апреля 2022 года состоялся очередной тур конкурса «Триумф поэзии» среди студентов Ургенчского государственного университета. Любители поэзии и активные студенты Филологического факультета соревновались в области поэзии.
Мероприятие открыла декан Филологического факультета, к.ф.н. Д.К. Гаипов.
Художественная часть мероприятия была организована учащимися группы 191, стихи принадлежат перу Мухаммада Юсуфа, человека уникального таланта, в котором соединились понятия человека и жизни, Родины, сценки и песни, изображающие жизнь поэта. глубокое место в сердцах зрителей.
Пять участников Филологического факультета приняли активное участие в конкурсе по всем заданиям и были оценены членами жюри. По результатам конкурса:
1 место: Сабирова Мохина
2 место: Рустамова Дурдона
3 место: Джумабоева Шахло
В завершение мероприятия победителям и активным студентам были вручены почетные грамоты и подарки декана факультета Д.К. Гаипов, заведующая кафедрой «Узбекский язык и литература», доцент С.Маткаримова, группа профессоров и преподавателей факультета.
На мероприятии члены жюри отметили, что этот традиционный конкурс играет важную роль в выявлении и поддержке творческих и упорно работающих студентов.