Bugun, 12-aprel kuni Urganch davlat universiteti Filologiya fakulteti tashabbusi bilan universitetning notiqlik madaniyatini o'zida shakllantira olgan talabalari ishtirokida oʻtkazilib kelinayotgan “Yosh notiqlar” ko‘rik-tanlovining navbatdagi soni boʻlib oʻtdi.
Birinchi shartda ishtirokchilar o‘zi haqidagi ma’lumotlarni she’riy yoki nasriy yo‘l orqali bayon qilgan bo‘lsa, ikkinchi shartda mamlakatimizda amalga oshirilgan konstitutsiyaviy islohotlar va kutilayotgan referendum jarayoni bo'yicha tuzilgan savollarga javob berib, o'zlarining huquqiy va siyosiy savodxonligini va notiqlik mahoratlarini ko‘rsatib berdilar.
1-o'rin: 223-guruh talabasi Ilhomboyeva Mahliyo
2-o'rin: 206-guruh talabasi Sa'dullayeva Sevara
3-o'rin: 222-guruh talabasi Rózmetova Zahro
Faxrli oʻrin sohiblari va bir guruh faol talabalar fakultet dekani D.G'ayipov tomonidan munosib taqdirlandi.

Today, on April 12, the next edition of the "Young orators" competition was held at the initiative of the Faculty of Philology of Urganch State University with the participation of students who have developed the culture of public speaking.
In the first condition, the participants expressed information about themselves through poetry or prose, and in the second condition, they answered questions about the constitutional reforms implemented in our country and the pending referendum process, and expressed their legal and political they showed their literacy and speaking skills.
1st place: Ilhomboeva Mahliyo, student of group 223
2nd place: Sadullayeva Sevara, student of group 206
3rd place: Rózmetova Zahro, student of group 222
Honorable winners and a group of active students were duly awarded by the dean of the faculty D. Gayipov.