Bugun, 27-dekabr kuni Urganch davlat universiteti  Kengashining 2023-yildagi soʻnggi majlisi oʻtkazildi. Yigʻilish avvalida rektor B.Abdullayev jamoani kirib kelayotgan 2024-yil bilan qizgʻin tabrikladi. Oʻtib borayotgan 2023-yil universitet faoliyatida ulkan yutuq va marralarga boy yil boʻlganligini alohida eʼtirof etib, kelayotgan yangi yilda bundan-da yuksak zafarlarga erishishda jamoaga kuch-quvvat tiladi. Urganch davlat universitetida 2023-yil davomida amalga oshirilgan ishlar to‘g‘risida yil sarhisobiga bagʻishlab maʼruza qildi. PhD diplomlarini oʻz egalariga topshirdi. Shuningdek, faxriy ustozlarning bayram tilaklari tinglandi.
2023-yil davomida Urganch davlat universitetining oʻquv, maʼnaviy-maʼrifiy va ilmiy yoʻnalishlarini yuksaltirish yoʻlidagi samarali faoliyati hamda jamoat ishlaridagi faolligi uchun O`zbek filologiyasi fakulteti Rus tili va adabiyoti kafedrasi bir guruh professor-oʻqituvchilari, jumladan, Avezdjanova Raisa Mulladjanovna, Babajdjanov Xushnud, Xamrayev Baxodir Jabborovich va Abdullayeva Barno Qodirovna rektor Faxriy yorligʻi hamda esdalik sovgʻalar bilan taqdirlandilar.

Сегодня, 27 декабря, состоялось последнее в 2023 году заседание Совета Ургенчского государственного университета. В начале встречи ректор Б.Абдуллаев тепло поздравил коллектив с наступающим 2024 годом. Особо отметив, что прошедший 2023 год был годом больших свершений и вех в деятельности университета, он пожелал коллективу сил для достижения еще более высоких побед в наступающем новом году. В Ургенчском государственном университете он выступил с докладом о проделанной за 2023 год работе, посвятив подведение итогов года. Он вручил докторские дипломы их владельцам. Были также заслушаны праздничные пожелания заслуженных учителей.
Группе профессоров и преподавателей кафедры русского языка и литературы факультета узбекской филологии, в том числе Авезжановой Раисе Мулладжановне, Бабаджанову Хушнуду, Хамраеву Баходир Джабборович и Абдуллаева Барно Кадыровна были награждены Почетной грамотой ректора и памятными подарками. За эффективную работу по совершенствованию учебного, духовно-просветительского и научного направлений Ургенчского государственного университета В течение 2023 года, а также за деятельность в сфере общественной деятельности