Bugun, 27-dekabr kuni Urganch davlat universiteti  Kengashining 2023-yildagi soʻnggi majlisi oʻtkazildi. Yigʻilish avvalida rektor B.Abdullayev jamoani kirib kelayotgan 2024-yil bilan qizgʻin tabrikladi. Oʻtib borayotgan 2023-yil universitet faoliyatida ulkan yutuq va marralarga boy yil boʻlganligini alohida eʼtirof etib, kelayotgan yangi yilda bundan-da yuksak zafarlarga erishishda jamoaga kuch-quvvat tiladi. Urganch davlat universitetida 2023-yil davomida amalga oshirilgan ishlar to‘g‘risida yil sarhisobiga bagʻishlab maʼruza qildi. PhD diplomlarini oʻz egalariga topshirdi. Shuningdek, faxriy ustozlarning bayram tilaklari tinglandi.
2023-yil davomida Urganch davlat universitetining oʻquv, maʼnaviy-maʼrifiy va ilmiy yoʻnalishlarini yuksaltirish yoʻlidagi samarali faoliyati hamda jamoat ishlaridagi faolligi uchun O`zbek filologiyasi fakulteti Rus tili va adabiyoti kafedrasi bir guruh professor-oʻqituvchilari, jumladan, Avezdjanova Raisa Mulladjanovna, Babajdjanov Xushnud, Xamrayev Baxodir Jabborovich va Abdullayeva Barno Qodirovna rektor Faxriy yorligʻi hamda esdalik sovgʻalar bilan taqdirlandilar.

Today, on December 27, the last meeting of the Council of Urganch State University in 2023 was held. At the beginning of the meeting, Rector B. Abdullayev warmly congratulated the team on the coming year 2024. Specially recognizing that the past year 2023 was a year full of great achievements and milestones in the activities of the university, he wished strength to the team to achieve even higher victories in the coming new year. At Urganch State University, he gave a speech on the work done during 2023, dedicating the summary of the year. He handed over the PhD diplomas to their owners. Holiday wishes of honored teachers were also heard.
A group of professors and teachers of the Department of Russian Language and Literature of the Faculty of Uzbek Philology, including Avezdjanova Raisa Mulladzhanovna, Babadjanov Khushnud, Khamrayev Bakhodir Jabborovich and Abdullayeva Barno Kadyrovna, for their effective work in improving the educational, spiritual-educational and scientific directions of Urganch State University during 2023, as well as for their activity in public affairs were awarded with the Rector's Certificate of Honor and souvenirs