Urganch davlat universiteti professori Jumaniyazov Maqsud Jabbiyevich tavalludining 60 yilligiga bag`ishlangan respublika ilmiy-texnik anjumani o`tkazildi
2021-yilning 19-aprel kuni Urganch davlat universiteti professori, texnika fanlari doktori Jumaniyazov Maqsud Jabbiyevich tavalludining 60 yilligi hamda mehnat va ilmiy faoliyatining 40 yilligiga bag`ishlangan  “Mahalliy xom ashyolar va ikkilamchi resurslar asosida innovatsion texnologiyalar” nomli Respublika ilmiy-texnik anjumani o`tkazildi.
Unda respublikaning taniqli akademiklari, fan doktorlari hamda universitet professor-o`qituvchilari va talaba-yoshlari ishtirok qildi. Anjumanga Urganch davlat universiteti  rektori Bahrom Ismoilovich Abdullayev raislik qildi.
Anjumanni Xorazm viloyat hokimi Farhod O`razboyevich Ermanov  o`z tabrik so`zi bilan qatnashib, Maqsud Jabbiyevichga  viloyat hokimligining esdalik sovg`alarini topshirdi.
Shundan so`ng, anjuman ishtirokchilari kun tartibidagi masalalar, jumladan,  O‘zR FA akademigi, t.f.d. prof. Sh.S.  Namazov  “Markaziy Qizilqum fosforitlarini qayta ishlash istiqbollari”, O`zbekistonda xizmat ko`rsatgan fan arbobi, k.f.d, prof.B.S.Zokirov “O`zbekiston Respublikasi qishloq xo`jaligida samaradorli agroximikatlar qio`llash muammolari”,  Qoraqalpoq davlat universiteti rektori  t.f.d., prof.A.M.Reymov “Fan va ta`limga fidokor ustoz”,  Termiz davlat universiteti dekani  k.f.d., X.T.Turayev  “To`rtlamchi fosfor birikmalari asosida sintez qilingan akstragentlar yordamida nodir metallar ekstraksiyasi” kabi bir qator mavzularda ma`ruza qildilar.

Состоялась Республиканская научно-техническая конференция, посвященная 60-летию со дня рождения профессора Ургенчского государственного университета Джуманиязова Максуда Джаббиевича
19 апреля 2021 года состоялась Республиканская научно-техническая конференция “Инновационные технологии на основе местного сырья и вторичных ресурсов”, посвященная 60-летию со дня рождения профессора Ургенчского государственного университета, доктора технических наук Джуманиязова Максуда Джаббиевича и 40-летию трудовой и научной деятельности.
Конференция прошла под председательством ректор Ургенчского государственного университета Абдуллаева Бахрома Исмоиловича, где приняли участие известные академики, доктора наук, профессорско-преподавательский состав и студенческая молодежь университета.
Хаким Хорезмской области Фархад Уразбоевич Ерманов выступил с поздравительной речью и вручил Максуду Джаббиевичу памятные подарки от имени областного хакимията.
После этого участники конференции обсудили вопросы повестки дня, в том числе вопросы, связанные с деятельностью академика АН РУз, д.т.н. проф. Ш.С. Намазова “Перспективы переработки фосфоритов Центрального  Кызылкума", а также заслуженного деятеля науки Узбекистана, д.т.н., профессора Б.С.Закирова “Проблемы применения эффективных агрохимикатов в сельском хозяйстве Республики Узбекистан”, ректора Каракалпакского государственного университета д.т.н., профессора A.M.Реймова “Самоотверженный учитель науки и образования”, декана Термезского государственного университета д.т.н., Х.T.Тураева “Экстракция редких металлов с помощью акцепторов, синтезированных на основе четвертичных соединений фосфора”.