Bugun, 23-sentabr kuni Urganch davlat universiteti Matbuot xizmati tashabbusi bilan OAV xodimlari va blogerlar uchun media-tur tashkil etildi.
Media-tur “Talabalar turar joylarida yaratilgan sharoitlar bilan tanishuv” mavzusida boʻlib, viloyatimizning “Murojaat24.uz” internet nashri muhbiri N.Masharipov hamda ushbu sohaga qiziquvchan bir guruh yoshlar, Tabiiy va qishloq xoʻjaligi fanlar fakulteti talabalari ishtirok etishdi.
Tur davomida mehmonlar universitet masʼullari tomonidan oliygohning talabalar turar joylari bilan yaqindan tanishtirildi. Jumladan, TTJ lardagi yashash xonalari, nogironlar uchun maxsus xonalar, xorijdan kelgan professor-oʻqituvchilar uchun maxsus xonalar, kutubxona, kompyuter xonalari va sport zallar, oshxona, madaniy dam olish xonalari, shuningdek, turli toʻgaraklar uchun ajratilgan xonalar mehmonlar eʼtiboriga havola etildi.
Media-tur davomida ishtirokchilarga universitet talabalar turar joylarining sigʻimi, talabalarni yotoqxonaga joylashtirish tartibi, amalga oshirilayotgan ishlar haqida maʼlumotlar berildi, ularni qiziqtirgan savollarga javob berildi.
Maʼlumot oʻrnida, bugungi kunda Urganch davlat universitetida 3 100 sigʻimga ega 7 ta talabalar turar joyi mavjud. Universitetning Urganch tumani “Mustaqillik” koʻchasida joylashgan hududida yangi 7 qavatli, 600 oʻringa moʻljallab talabalar turar joyining qurilish ishlari olib borilmoqda.

A media tour was organized in order to introduce the conditions in the student residences at UrSU
Today, September 23, a media tour for media workers and bloggers was organized on the initiative of Urganch State University Press Service.
The media tour was on the topic of "Getting to know the conditions created in student residences" and was attended by N. Masharipov, the reporter of the "Murojaat24.uz" internet publication of our region, and a group of young people interested in this field, students of the Faculty of Natural and Agricultural Sciences.
During the tour, the guests were closely introduced to the university's student residences by the university officials. In particular, the guests were shown living rooms, special rooms for the disabled, special rooms for professors and teachers from abroad, library, computer rooms and gyms, kitchen, cultural recreation rooms, as well as rooms reserved for various groups.
During the media tour, the participants were given information about the capacity of university student accommodation, the procedure for placing students in dormitories, the ongoing work, and answered their questions.
For information, today Urganch State University has 7 student residences with a capacity of 3,100. Construction works of a new 7-story, 600-bed student residence are underway in the territory of the university, located on "Mustaqilik" street, Urganch district.