Bugun, 23-sentabr kuni Urganch davlat universiteti Matbuot xizmati tashabbusi bilan OAV xodimlari va blogerlar uchun media-tur tashkil etildi.
Media-tur “Talabalar turar joylarida yaratilgan sharoitlar bilan tanishuv” mavzusida boʻlib, viloyatimizning “Murojaat24.uz” internet nashri muhbiri N.Masharipov hamda ushbu sohaga qiziquvchan bir guruh yoshlar, Tabiiy va qishloq xoʻjaligi fanlar fakulteti talabalari ishtirok etishdi.
Tur davomida mehmonlar universitet masʼullari tomonidan oliygohning talabalar turar joylari bilan yaqindan tanishtirildi. Jumladan, TTJ lardagi yashash xonalari, nogironlar uchun maxsus xonalar, xorijdan kelgan professor-oʻqituvchilar uchun maxsus xonalar, kutubxona, kompyuter xonalari va sport zallar, oshxona, madaniy dam olish xonalari, shuningdek, turli toʻgaraklar uchun ajratilgan xonalar mehmonlar eʼtiboriga havola etildi.
Media-tur davomida ishtirokchilarga universitet talabalar turar joylarining sigʻimi, talabalarni yotoqxonaga joylashtirish tartibi, amalga oshirilayotgan ishlar haqida maʼlumotlar berildi, ularni qiziqtirgan savollarga javob berildi.
Maʼlumot oʻrnida, bugungi kunda Urganch davlat universitetida 3 100 sigʻimga ega 7 ta talabalar turar joyi mavjud. Universitetning Urganch tumani “Mustaqillik” koʻchasida joylashgan hududida yangi 7 qavatli, 600 oʻringa moʻljallab talabalar turar joyining qurilish ishlari olib borilmoqda.

Для ознакомления с условиями проживания в студенческих общежитиях УрГУ был организован медиа-тур
Сегодня, 23 сентября, по инициативе пресс-службы Ургенчского государственного университета был организован медиа-тур для работников СМИ и блогеров.
В медиа-туре на тему "Знакомство с условиями, созданными в студенческих общежитиях" приняли участие корреспондент интернет-издания нашего региона "Murojaat24.uz" Н. Машарипов и группа молодых людей, интересующихся данной тематикой, студенты факультета Естественных и сельскохозяйственных наук.
В ходе экскурсии сотрудники университета подробно ознакомили гостей со студенческими общежитиями университета. В частности, гостям были показаны жилые комнаты, специальные комнаты для инвалидов, специальные комнаты для профессоров и преподавателей из-за рубежа, библиотека, компьютерные и спортивные залы, кухня, комнаты культурного отдыха, а также комнаты, отведенные для различных групп.
В ходе медиа-тура участникам была предоставлена информация о мощности студенческого жилья университета, порядке размещения студентов в общежитиях, проводимых работах, а также даны ответы на интересующие их вопросы.
К сведению, на сегодняшний день УрГУ располагает 7 студенческими общежитиями, рассчитанными на 3100 мест. На территории университета, расположенного на улице Мустакилик Ургенчского района, ведутся работы по строительству нового 7-этажного студенческого общежития на 600 мест.