Bugun, 4-noyabr sanasida Urganch davlat universitetida shaxmat, shashka va stol tennis bo'yicha “Universitet birinchiligi” sport musobaqalari o'tkazildi.   Musobaqalar “11-noyabr  - Oʻzbekiston Kasaba uyushmalari kuni” bayramiga bagʻishlandi. Unda universitetda mehnat faoliyatini olib borayotgan professor-o'qituvchilar va ishchi-xizmatchi xodimlar ishtirok etdi.
Musobaqalar yakunida g'oliblar aniqlanib, universitet Kasaba uyushma qo'mitasi tomonidan sovgʻalar topshirildi.
Urganch davlat universitetida o'tkazilgan shaxmat, shashka va stol tennis bo'yicha “Universitet birinchiligi” sport musobaqalarida O'zbek filologiyasi fakulteti  Rus tili va adabiyoti  professor-o'qituvchilari ham faol  qatnashidilar. Jumladan, Rus tili va adbiyoti o`qituvchisi   Mahmudov Umid  Reimbayevich  stol tennisi yo`nalishi  bo`yicha o`tkazilgan  musobaqada   faxrli  1-o`rinni egallab universitet  Kasaba uyshma qo`mitasi tomonidan munosib sovg`a bilan taqdirlandi.

Сегодня, 4 ноября, в Ургенчском государственном университете прошли спортивные соревнования «Чемпионат университета» по шахматам, шашкам и настольному теннису. Соревнования были посвящены празднику «11 ноября – Дню профсоюзов Узбекистана». В нем приняли участие профессора, преподаватели и сотрудники, работающие в университете.
Профессора русского языка и литературы факультета узбекской филологии активно участвуют в спортивных соревнованиях «Первый университет» по шахматам, шашкам и настольному теннису, проводимых в Ургенчском государственном университете. В частности, преподаватель русского языка и литературы Махмудов Умид Реймбаевич занял первое место в соревнованиях по настольному теннису и был награжден достойным подарком от комитета университета.