Bugun, 4-noyabr sanasida Urganch davlat universitetida shaxmat, shashka va stol tennis bo'yicha “Universitet birinchiligi” sport musobaqalari o'tkazildi.   Musobaqalar “11-noyabr  - Oʻzbekiston Kasaba uyushmalari kuni” bayramiga bagʻishlandi. Unda universitetda mehnat faoliyatini olib borayotgan professor-o'qituvchilar va ishchi-xizmatchi xodimlar ishtirok etdi.
Musobaqalar yakunida g'oliblar aniqlanib, universitet Kasaba uyushma qo'mitasi tomonidan sovgʻalar topshirildi.
Urganch davlat universitetida o'tkazilgan shaxmat, shashka va stol tennis bo'yicha “Universitet birinchiligi” sport musobaqalarida O'zbek filologiyasi fakulteti  Rus tili va adabiyoti  professor-o'qituvchilari ham faol  qatnashidilar. Jumladan, Rus tili va adbiyoti o`qituvchisi   Mahmudov Umid  Reimbayevich  stol tennisi yo`nalishi  bo`yicha o`tkazilgan  musobaqada   faxrli  1-o`rinni egallab universitet  Kasaba uyshma qo`mitasi tomonidan munosib sovg`a bilan taqdirlandi.

NOVEMBER 11 - UZBEKISTAN TRADE UNION DAY
Today, November 4, "University Championship" sports competitions in chess, checkers and table tennis were held at Urganch State University. The competitions were dedicated to the holiday "November 11 - Day of Trade Unions of Uzbekistan". It was attended by professors, teachers and employees working at the university.
Professors of Russian language and literature of the Faculty of Uzbek Philology actively participate in the "University First" sports competitions in chess, checkers and table tennis held at Urganch State University. In particular, the teacher of Russian language and literature Mahmudov Umid Reimbayevich won the first place in the table tennis competition and was awarded with a worthy gift by the committee of the university.